Trend bezrámikových displejov je známy už pekných pár mesiacov, pričom svoj kúsok s minimálnymi rámikmi predstavil aj Apple. Nemecký magazín Curved teraz ale ukázal svoju víziu budúcoročných iPhonov. Nové koncepty počítajú so zväčšeným súrodencom iPhonu X, no tenké rámiky obrazovky priniesli aj pre iPhone SE 2. 

Špekulácie o väčšom iPhone X so 6,5″ OLED displejom a minimálnymi rámikmi nedávno vyslovil aj známy analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities. Aj podľa jeho vyjadrení má Apple pracovať na veľkom modeli s prívlastkom „Plus“, ktorý rozmermi prekoná aktuálny výročný model spoločnosti. Nový koncept nám teraz prináša predstavu, ako by mohla táto veľká „desiatka“ vyzerať.

Nafúknutá „desiatka“ má byť realitou a bezrámikový iPhone SE 2 len snom dizajnérov

Ako v tohtoročnom kúsku, tak aj v tom budúcoročnom môžeme zabudnúť na domovské tlačidlo či snímač odtlačkov prstov. V podstate pôjde o iPhone X vo väčšom „balení“. Avšak je tu jedno príjemné prekvapenie, ktoré zobrazuje druhú generáciu modelu iPhone SE v prevedení s bezrámikovým displejom. Aj keď ide len o koncept, dizajnéri magazínu Curved sa vyhrali s prednou stenou, ktorá v ich predstavách obsahuje zobrazovací panel takmer na celej ploche.

Nenechaj si ujsť
Špekulácie pre rok 2018 sú už tu: Apple má predstaviť 3 iPhony, z ktorých jeden bude zväčšený iPhone X

Vo vrchnej časti obrazovky samozrejme nechýba známy výrez s technológiou TrueDepth pre odomykanie pomocou tváre používateľa. Zadná strana zariadenia je však aj na koncepte vyhotovená z kovu, ktorý zabraňuje využitiu bezdrôtového nabíjania. Žiaľ, viaceré fakty nasvedčujú tomu, že sa iPhone SE 2, alebo v tomto prípade aj iPhone XS, s bezrámikovým displejom zrejme nestane realitou. Aktuálny iPhone SE totiž prišiel na svet ako lacnejšia alternatíva drahých iPhonov.

Technológia rozpoznávania tváre, bezrámikový OLED displej či špičkový duálny fotoaparát sú však dôvodmi, prečo sa cena iPhonu X vyšplhala do takých výšin. Využitím týchto inovácií v modeli SE 2 by sa tak z neho už nestal cenovo dostupný iPhone, a tak v realite zrejme takto vyhotoveného nástupcu aktuálneho modelu neuvidíme. Mnohí by takýho iPhone SE 2 rozhodne privítali, no je len na zvážení Applu, či sa ho rozhodne fanúšikom priniesť. Detailnejší pohľad na oba koncepty ti už odhalí priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom