Trojica nových smartfónov od znovuzrodenej Nokie sa konečne objavila aj na slovenskom trhu. Na mysli máme, samozrejme, novinky Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6, ktoré boli predstavené minulý mesiac na MWC.

Nokia začala svoju novú éru cenovo dostupných, dobre vybavených a výborne podporovaných smartfónov. Čísla, ktorými sú modely označené, znázorňujú výbavu od najlepšej až po „najhoršiu“. Nokia 3 sa teda zaraďuje do nižšej triedy a Nokia 5 a 6 do strednej triedy. Oficiálne ceny boli nastavené celkom prijateľne a pre nás sa taktiež výrazne nezvýšili. Všetky tri modely sa pýšia Androidom 7.0 v čistej podobe či globálnou LTE podporou.

nokia 3
zdroj fotografie: Nokia 

nenechaj si ujsť
Video: Nokia 6 bola podrobená testom odolnosti! Pokračuje v šľapajách nezničiteľných predchodcov?

Najlacnejšia Nokia 3 s 5-palcovým HD displejom, procesorom MediaTek MT6737, 2 GB RAM pamäťou a 16 GB úložiskom zaradil jediný slovenský eshop do svojej ponuky za 149 €. „Trojka“ ďalej ponúka 8 MPx predný aj zadný fotoaparát, DualSIM a podpriemernú 2650 mAh batériu. Nokia 5 dostala do výbavy 5.2-palcový HD displej, Snapdragon 430, rovnakú 2 GB pamäť RAM a 16 GB internú pamäť. Hlavný fotoaparát vytvára fotky v 13 MPx rozlíšení. Za „päťkovú“ Nokiu si Slováci pýtajú 199 €.

nokia 5
zdroj fotografie: Pinterest

Najlepšia je Nokia 6, ktorá bola pre Čínu predstavená už dávnejšie, no HMD ju na MWC uviedlo aj globálne. Jej hardvér zahŕňa 5.5-palcový FullHD displej, slušnú 4 GB RAM pamäť, 64 GB úložisko a procesor Snapdragon 430. Na zadnej strane operuje 16 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 či veľkosťou pixelov 1 μm. Za tento kúsok na Slovensku zaplatíme 249 €. Keď sa pozrieme na oficiálne ceny stanovené Nokiou, tak v prípade Nokie 3 a 5 sa zvýšila cena iba o rovných 10 €. Nokia 6 zas stojí o 20 € viac, čo je ale stále zanedbateľný nárast. Kedy presne začne eshop objednávky odosielať, zatiaľ nevieme, no príchod na Slovensko sa očakáva už v máji.

Zobraziť slovenskú cenu najlacnejšej Nokie s Androidom

nokia 6
zdroj fotografie: Tech.sina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom