Začiatkom roka spravila Nokia veľký návrat predstavením modelu Nokia 6. Ten bol spočiatku dostupný iba pre Čínu, no na MWC ho výrobca predstavil globálne spolu s ďalšími dvomi smartfónmi. 

Najsilnejšími zbraňami Nokie 3, Nokie 5 a Nokie 6 je globálna dostupnosť, solídna výbava a čistý Android bez zbytočnej grafickej nadstavby. Fínska spoločnosť bola už v minulosti známa produkciou konštrukčne špičkových telefónov. Upustila legenda medzi výrobcami od tejto tradície alebo stále vyrába smartfóny, ktoré aj niečo vydržia? Odpoveď prináša najnovšie video od známeho youtubera pod prezývkou JerryRigEverything.

nokia 6
zdroj fotografie: Weibo

nenechaj si ujsť
Robíš si zálusk na nové smartfóny od Nokie? Všetky novinky si už môžeš predobjednať aj v Európe

Ak si od neho videl aspoň jedno video, tak určite vieš, že sa venuje testovaniu odolnosti smartfónov niekoľkými spôsobmi. Dáva im zabrať škrabancami, ohýbaním či dokonca ohňom. Veľké množstvo z nich tieto testy neprežije a skončia úplne znehodnotené. Ako si v nich však vedie nová Nokia 6? Odolá náročným testom alebo skončí zlomená a znehodnotená na poličke?

Novinka svoje korene nezaprie a v testoch obstála naozaj veľmi dobre. Sklo displeja odolávalo škrabancom na úrovni bežných vlajkových lodí. Ohnutie bolo veľkým problémom, avšak chvíľkový pobyt ohňa na displeji novej Nokii nijako neublížil. Vyzerá to tak, že trojica nových smartfónov neponúka iba solídnu výbavu, čistý Android a skvelú dostupnosť, ale aj príkladnú odolnosť pre každodenné používanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom