Japonský dodávateľ komponentov pre Apple, spoločnosť Macotakara, vo svojej správe naznačila, ako by mohli vyzerať nové iPady. Mnohých potešia menšie rozmery zariadenia, absencia 3.5 mm audio jacku je však rozhodne viac na škodu.

Budúcoročné modely sa teda majú stať o čosi kompaktnejšími. Nemusíš sa však báť, že by sa spoločnosť rozhodla zmenšiť veľkosť displeja, tá zostane zachovaná. Pri 10.1 palcovom modeli iPadu sa jeho výška a šírka má zmenšiť približne o 4 mm. Pri 12.9 palcovej verzii má byť tento rozdiel ešte väčší a zo šírky zariadenia by mali ubudnúť až 2 cm a z výška zariadenia by sa mala zmenšiť o 0,5 cm.

Zmenšenie rozmerov pri zachovaní veľkosti displeja je rozhodne pozitívna vec, čo však nepoteší má byť údajná absencia 3.5 mm audio jacku. Odstránenie jacku však rozhodne nie je daň za zmenšenie zariadenia, je to skôr súčasný trend výrobcov. Potešiť však môže pridanie funkcie FaceID.

Spoločnosť Macotakara tiež naznačila, že Apple má prísť s úplne novým modelom iPhonu, ktorý by mal disponovať 6.1″ full-body displejom bez výrezu. Rohy tohoto displeja by mali byť zaoblené podobne ako na Infinity displeji od Samsungu a lemovať by ho mali skutočne tenké rámiky dookola. Táto novinka by mala byť o čosi lacnejšia, ako minuloročný iPhone X. Všetko sa však s istotou dozvieme už v septembri tohoto roku, kedy máva Apple každoročne veľkú konferenciu, na ktorej predstavuje všetky nadchádzajúce novinky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom