Premiéra seriálu z IT prostredia kalifornského Silicon Valley prebehla ešte pred 3 rokmi. Počas 4 sérií sa dejová línia točila okolo budovania startupu, na ktorého čele stál Richard Hendricks. Na obrazovky sa o pár týždňov dostane 5. séria seriálu Silicon Valley, v ktorom už ale neuvidíme postavu Erlicha Bachmana.

Komediálny seriál Silicon Valley si od svojich začiatkov získal mnohých fanúšikov, ktorí sa už rozhodne nevedia dočkať ďalšieho pokračovania. Richard, Dinesh, Gilfoyl, Erlich, ale aj Jared počas 4 sérií bojovali v tvrdom prostredí IT „mekky“, kde sa snažili presadiť so startupom menom Pied Piper.

5. séria je na obzore

Spočiatku sa jednalo o web pre kontrolu autorských práv pesničiek, no v útrobách zdrojového kódu bol ukrytý revolučný kompresný algoritmus. Ten dokázal zmenšiť veľkosť súborov tak, ako to nevedel žiaden iný program a tejto známej 5-ke mohol zabezpečiť pohodlný život. Konkurencia ale nikdy nespí, a tak sa počas deja dostal Pied Piper do veľkých problémov so spoločnosťou Hooli, kde mimochodom spočiatku pracoval aj Richard Hendricks. Po podvrhu, za ktorým stáli jeho kolegovia programátori sa rozhodol odísť a dostal sa do startupového inkubátora.

 

Nenechaj si ujsť
Pozri si alternatívny koniec filmu To. Znamená vymazaná scéna návrat klauna Pennywise?

Ten viedol svojský Erlich Bachman, ktorý svojim správaním dokázal pokaziť nejedno jednanie. Posledný diel štvrtej série bol odvysielaný 25. júla minulého roka a odvtedy fanúšikovia seriálu čakajú na ohlásenie 5. série. Po dlhých mesiacoch sa nových častí Silicon Valley dočkajú na televíznych obrazovkách, alebo v streamovacej službe HBO Go už 25. marca. Spoločnosť teraz zverejnila aj prvý trailer, v ktorom však už nefiguruje Todd Joseph Miller, predstaviteľ postavy Erlicha Bachmana. Ten sa totiž rozhodol zo seriálu odísť, a tak si zvyšok tímu bude musieť v novej sérii poradiť bez jeho šialených nápadov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom