Jedným z aspektov, ktoré zabezpečili pôvodnej hre dlhotrvajúcu hrateľnosť aj roky po vydaní, bol sekundárny režim nazvaný Voľná jazda. Podobu rovnomenného módu v definitívnej edícii nám len niekoľko hodín pred oficiálnym vydaním hry predstavujú samotní vývojári na oficiálnej stránke hry.

Voľná jazda slúžila v pôvodnej hre ako dodatočný prvok hrateľnosti nad rámec príbehových misií, kedy bol hráč postavený do otvoreného mesta bez striktnej potreby plnenia akýchkoľvek úloh.

Ako už názov módu napovedá, hráč sa po Lost Heaven mohol voľne premávať v akýchkoľvek vozidlách, navštíviť časti mapy nezahrnuté v príbehu a následne objavovať tajomstvá atmosféry 30. rokov minulého storočia.

www.mafiagame.com

Pôvodný mód z roku 2002 pozostával z dvoch hlavných častí – z nudnejšej, kde bolo tvojou úlohou robiť taxikára a Extrémnou jazdou, disponujúcou podstatne zaujímavejšími a často netradičnými úlohami.

Oživená Voľná jazda poskytne nové, ale aj staré známe aspekty hrateľnosti

Ondřej Vévoda, hlavný dizajnér štúdia Hangar 13, v poslednom príspevku webu potvrdzuje, že definitívna edícia poskytne kombináciu oboch zážitkov v jednom móde, navyše obohatenom o ďalšie bonusové prekvapenia.

Režim voľnej jazdy sa v novej hre odomkne okamžite po ukončení prvej misie. Vévoda dodáva: „Voľná jazda začína v Salieriho bare s prístupom ku automobilom, šatníku, vybaveniu a schopnosťou meniť noc za deň a naopak. Hneď ako sa Tommy vystrojí, môžeš zamieriť do mesta a začať blbnúť.“

Dizajnér zároveň potvrdil hneď niekoľko nostalgických aspektov skrytých na mape, určených pre tých najzásadnejších fanúšikov pôvodnej hry. Dodáva, že pridali úplne novú vidiecku časť na sever od mesta, ktorú hráč v rámci príbehu navštívi len okrajovo. Zvyšok objavovania aj takýchto skrytých zákutí má tak na starosti mód voľnej jazdy.

Prečítaj si tiež
Aká je chystaná taktická stratégia od herných vývojárov z Košíc? V SR sa rysuje ďalšia skvelá hra

Vévoda v príspevku nepriamo potvrdzuje aj nekonvenčný aspekt pôvodnej extrémnej jazdy. Tvrdí, že práve nerealistické a za vlasy pritiahnuté úlohy ho v móde pôvodnej hry bavili najviac. Na to, či sa rovnako šialených elementov sekundárneho módu dočkáme aj v prerobenej Mafii si budeme musieť počkať do 25. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom