Nemáte ešte dosť streamovacích služieb? Po Paramount+ či novom Filmboxe v našich končinách v budúcnosti možno pribudne ďalší lokálny hráč. Podľa portálu AVMania totiž v Čechách vzniká nová streamovacia platforma. Hovorí si Czechflix a má ponúkať primárne obsah z produkcie českých a slovenských televízií.

Za novým projektom stojí šéf Českej televízie, Petr Dvořák, ktorý by pod vznikajúcou platformou rád združil obsah miestnych televízií. V rozhovore pre týždenník Euro Dvořák priblížil, že nová streamovacia služba, ktorá si zatiaľ hovorí Czechflix, by mala byť priamou konkurenciou veľkých hráčov ako Netflix, HBO Max či Disney+.

Aktuálne podľa Dvořáka prebiehajú rokovania napríklad so šéfom televízie Prima, Marekom Singerom, ten sa však nechal počuť, že podobný projekt nevznikne zo dňa na deň a jeho teoretickému vzniku bude predchádzať ešte množstvo rokovaní.

České Hulu

Aktuálnou víziou je zaradiť do knižnice Czechflixu obsah už existujúcich služieb iPrima, Voyo a iVysílání, ktoré by teda prešli do spoločného archívu pod jednu službu. Súčasťou obsahu by však mohli byť aj tuzemské premiéry.

FTV Prima

Iniciatíva jednej ucelenej služby zároveň nie je novinkou. Na podobnom princípe v Británii funguje napríklad služba Britbox, ktorá ponúka obsah verejnoprávnej televízie BBC a najpopulárnejšej britskej komerčnej televízie, stanice ITV. Obdobou v Spojených štátoch je pre zmenu známa streamovacia platforma Hulu.

Detaily ani časový harmonogram predstavenia služby ešte nie sú známe, projekt je aktuálne len na svojom začiatku a čaká ho ešte dlhá cesta. Všetko bude záležať od dohody medzi jednotlivými televíziami, medzi ktorými však aktuálne nefiguruje televízia Nova. Tá do rokovaní o Czechflixe zatiaľ prizvaná nebola.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom