Nová generácia Huawei Kirin procesorov bude predstavená už budúci týždeň

banner-mate-s
Huawei zažíva veľmi úspešný rok. Po tom, čo vyrobili jeden z nových Nexusov a stali sa najväčším výrobcom v Číne, dokázali celý rok zásobovať svojich používateľov smartfónmi, ktoré ponúkali dobrý výkon, ale aj priaznivú cenu. Jednu z posledných vecí, ktoré tento rok predstavia, bude nová generácia Kirin procesorov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už dlhšie sa objavujú správy o tom, ako výkonný bude nový procesor od Huawei, akú architektúru použije, koľko jadier ponúkne a samozrejme aj približný dátum, kedy sa dozvieme odpovede na tieto otázky. Podľa jedného zdroja na sociálnej siete Weibo by sme sa predstavenia nového procesoru mali dočkať veľmi skoro. Presnejšie už 5. novembra, teda presne o týždeň. Podľa dohadov by mal zatiaľ neoznámený Kirin procesor niesť názov Kirin 950 a bude sa jednať o 8-jadrový procesor s jadrami Cortex A72 a A53. Použitá architektúra je typu big.LITTLE. Štyri výkonnejšie Cortex A72 jadrá budú taktované na 2,4 GHz a zvyšné, A53, budú taktované na 1,5 GHz. Grafika, ktorá bude sekundovať procesoru je Mali-T880. Medzi podporované RAM pamäte patrí aj typ LPDDR4 a podporované je aj LTE-A cat. 10. Procesor bude vytvorený spoločnosťou TSMC pomocou 16nm FinFET výrobného procesu.

Huawei Mate S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


kirin 950

Kirin procesory sa rok od roku zlepšujú a aj posledný predstavený model ponúkal veľmi dobrý výkon a pritom bol celkom úsporný. Samozrejme ešte nie sú na úrovni Exynosu od Samsungu alebo Snapdragonu od Qualcommu, ale o pár rokov by Huawei mohlo byť známe aj vďaka ich procesorom.

Zdroj: Androidheadlines.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]