banner-redmi-note2
Dnešná konferencia internetového giganta Google priniesla dvojicu nových zariadení do rodiny Nexus smartfónov. Novinky sa môžu pýšiť výbornou výbavou a ani cena nie je veľmi prehnaná. Poďme sa teda pozrieť, čo si novinky pre nás pripravili.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Huawei Nexus 6P

Premiéru zožal čínsky výrobca Huawei, ktorý dnes so svojou novinkou Nexus 6P vstúpil aj do týchto vôd. Po konštrukčnej stránke je novinka ozaj vydarená. Dominuje celokovová konštrukcia s trojicou farebných prevedení, biela, čierna a šedá. Nexus 6P nebol ukrátený ani o najmodernejšie technologické výdobytky, medzi ktoré patrí NFC pre nové mobilné platby Android Pay, snímač odtlačkov prstov, technológia rýchleho nabíjania a na spodnej strane nový typ napájacieho konektora, USB Type-C. Na prednej strane sa rozprestiera 5,7-palcový QuadHD displej disponujúci technológiou AMOLED.

nexus-side

Huawei bol priamo regulovaný Googlom v oblasti špecifikácií, čo sa odrazilo aj na displeji a aj na použitom procesore. O výkon sa stará problémami zmietaný procesor Qualcomm Snapdragon 810 a 3 GB pamäte RAM. Interné úložisko bude bohate stačiť aj tým najnáročnejším, nakoľko vypadla 16 GB verzia a výrobca sa rozhodol použiť 32, 64 a 128 GB pamäte. Batéria má priateľnú veľkosť 3500 mAh.

Google-Nexus-6P
Špecifikácie zakončíme fotoaparátom, ktorý ponúka 12,3 MPx a jedná sa o senzor od spoločnosti Sony. Predná kamera má rozlíšenie 5 MPx. Ako už bolo niekoľkokrát spomenuté, Huawei Nexus 6P skrýva najnovší Android 6.0 Marshamallow. Na záver si povedzme cenovú politiku, ktoré je zatiaľ platná iba pre niekoľko trhov. Ceny vzrastajú úmerne s veľkosťou úložiska, čiže začíname na 443 € za 32 GB verziu, vyššia 64 GB verzia má cenu 488 € a verzia s najväčším, 128 GB úložiskom začína s cenou 576 €.

Oficiálne produktové video:

LG Nexus 5X 

Druhým dnešným smartfónom je Nexus 5X z dielne LG, ktoré sa snaží o repete po modeli z 2 rokov dozadu. Dizajn novinky je trochu odlišný ako u väčšieho brata. Dizajn si rozpisovať veľmi nebudeme, klady alebo zápory necháme na každom z vás. Musíme však spomenúť, že novinka nedisponuje vychytávkami ako bezdrôtové nabíjanie, rozšírenie úložiska pomocou microSD kariet alebo optická stabilizácia obrazu.

nexus-5x-2
Odhliadnuc od týchto skutočností, LG Nexus 5X prichádza s 5,2-palcovým FullHD displejom, procesorom Snapdragon 808 a 2 GB RAM pamäťou, NFC, USB Type-C a najnovším Androidom 6.0 Marshmallow.

nexus-5x-3
Zadnej strane dominuje snímač odtlačkov a rovnaký fotoaparát ako v prípade Nexus 6P. Obe novinky budú využívať vylepšenú verziu Camera API 3.0 s vítanými vylepšeniami. Google uvádza, že snímač odtlačkov by mal byť jedným z najrýchlejších na trhu a mal by disponovať samoučiacou technológiou. Na záver si spomeňme ceny, ktoré začínajú na 336 € pre model so 16 GB úložiskom a 380 € pre model s 32 GB interným úložiskom.

nexus-5x

Oficiálne produktové video:

Zdroj: Phonearena.com, Phonearena.com(2), Google

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP