banner-mate-s
Výrobca Xiaomi sa dlho držal na prvej priečke v predajoch smartfónov v domovskej Číne, no najnovšie čísla potvrdzujú, že novým najväčším čínskych výrobcom sa stáva Huawei, ktorý sa držal hneď za Xiaomi.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínsky trh sa hemží skvelými smartfónmi, ktoré majú na svedomí najmä tí najznámejší čínski výrobcovia. Medzi špičku čínskeho trhu sa radí samozrejme Xiaomi a Huawei, ktorí medzi sebou bojujú o prvenstvo na domácom trhu. Najnovšia analýza čínskej firmy Canalys, ktorá sa stará o prieskum trhu, tvrdí, že Huawei trumflo Xiaomi v pretekoch o toto prvenstvo a stáva sa tak jednotkou na trhu. Analýza je založená na počte predaných smartfónov.

Huawei Mate S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Spoločnosť Huawei však už predstavila svoje hlavné smartfóny pre tento rok, ktorými sú Huawei P8, Honor 7 a najnovší Huawei Mate S, ktorý vstúpi do predaja už onedlho. Huawei tiež svoje smartfóny predáva medzinárodne, čo sa o Xiaomi povedať nedá a stále sa zameriava len na čínsky a niekoľko ďalších ázijských trhov. Na rozdiel od Huawei sa však od Xiaomi tento rok očakáva ešte nová vlajková loď, Xiaomi Mi5, ktorá by mohla spoločnosti pomôcť ju dostať späť na prvú priečku. K opätovnému prvenstvu by Xiaomi mohli pomôcť aj veľmi vysoké predaje smartfónu Xiaomi Redmi Note 2, ktoré za jeden mesiac dosiahli až 1,5 milióna predaných kusov. Xiaomi vkladá veľké nádeje aj do nedávno predstaveného Xiaomi Mi4c, ktoré ohúri svojím vysokým výkonom a nízkou cenou. Výborne skončilo aj v našom teste.

XIAOMI Mi4c môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Presné údaje o predajoch najväčších čínskych konkurentov bohužiaľ neboli získané, no vieme, že sú to čísla za tretí štvrťrok tohto roka. Uvidíme, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať po predstavení zatiaľ najočakávanejšieho čínskeho smartfónu, Xiaomi Mi5.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom