Spočiatku kontroverzné slúchadlá AirPods, ktoré boli terčom mnohých vtipov, sa postupne stali veľmi obľúbeným doplnkom. Aj keď stále vyzerajú v ušiach komicky, stretnúť s nimi na ulici človeka je už dnes bežné.

Prvá generácia bola predstavená v decembri 2016. Bolo to chvíľu po tom, čo sa spoločnosť Apple rozhodla odstrániť pr iPhone 7 3,5 mm audio jack. Používatelia tak mali dve možnosti. Využiť redukciu a používať klasické slúchadlá, alebo si zaobstarať bezdrôtové. A nakoľko mnoho vlastníkov zariadení Apple ostáva verných jednej značke, uvedenie slúchadiel AirPods na trh bolo veľmi úspešné. A to aj napriek vysokej cenovke 159 dolárov (149 eur).

Nová generácia je za rohom

Ako bolo spomenuté, slúchadlá AirPods sú na trhu už od decembra 2016, čo je relatívne dlhá doba, a tak sa svetom šíria rôzne zvesti o tom, že ich druhá generácia už klope na dvere. V septembri nás už tradične čaká predstavenie nových modelov smartfónov. Spoločne s nimi by mali byť predstavené aj vylepšené slúchadlá, aj keď to zrejme bude taktiež niekedy v decembri. A čo by to bol za generačný skok, ak by neprišli s viacerými vylepšeniami.

Nenechaj si ujsť!
Dizajn slúchadiel Apple AirPods je ich najväčšou výhodou. V čom prekonávajú klasické „štuple“?

Na internete koluje množstvo ‚‚zaručených’’ informácií o tom, aké vlastnosti nové slúchadlá prinesú. Niektoré sú viac, iné menej pravdepodobné. Isté však je, že takmer 2 roky je v oblasti technológií dosť dlhá doba a ak si chce Apple udržať naďalej krok s konkurenciou, musí priniesť niečo nové. Čo všetko teda môžme očakávať?

  • Vstavaný hlasový asistent Siri
  • Možnosť nabíjať smartfón z púzdra od slúchadiel (menej pravdepodobné)
  • Vylepšený Bluetooth čip
  • Odolnosť voči vode a prachu
  • Monitoring srdcového tepu (nie je isté, či sa to podarí aplikovať ešte do tejto generácie, prípadne až do tej ďalšej)

Ak by sa toto všetko podarilo implementovať do nasledujúcej generácie, šlo by o jedny z najlepších bezdrôtových slúchadiel na trhu (minimálne čo sa funkcií týka). V tomto prípade však určite netreba rátať s cenovkou 159 dolárov, ako tomu bolo na začiatku.

Okrem toho sa očakáva aj predstavenie klasický slúchadiel okolo uší, ktoré by mali vzniknúť v spolupráci so značkou Beats. Jednať sa má o slúchadlá štúdiovej kvality, ktoré však prídu najskôr v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom