Vo svete slúchadiel existujú stovky rôznych modelov, ktoré sa líšia konštrukciou, dizajnom a vlastnosťami. Medzi najpopulárnejšie typy aktuálne patria malé slúchadlá do uší, spomedzi ktorých sú jednými z najlepších bezdrôtové slúchadlá od výrobcu iPhonov. Apple navrhol slúchadlá AirPods bez gumených štupľov, čo sa mohlo zdať ako veľká nevýhoda, no je to práve dizajn, ktorý ich posúva napred pred konkurenciou.

Pre odporcov káblových slúchadiel sú už niekoľko rokov na trhu tiež bezdrôtové modely v tom najrôznejšom spracovaní. Svoje zastúpenie v tomto segmente má už každý väčší výrobca elektroniky, pričom medzi nimi nechýba ani Apple. Slúchadlá tejto spoločnosti svojim dizajnom nadväzujú na káblové modely EarPods, no od konkurencie sa výrazne líšia.

Výhoda Apple AirPods tkvie v ich plastovej konštrukcii

Mnohí pri vývoji slúchadiel do uší stavia na klasické gumené štuple, ktoré majú pohodlne sadnúť do ucha používateľa. Plastová konštrukcia slúchadiel AirPods ich však odlišuje od zvyšku modelov a mnohým sa mohlo zdať takéto riešenie poriadne netradičné. Napriek absencii skvelej priľnavosti v uchu sú tieto bezdrôtové slúchadlá jedne z najlepších a nevypadávajú z uší už po pár minútach počúvania hudby. Jednoducho povedané, zdanlivo najväčšia nevýhoda dizajnu Apple AirPods sa stala veľkým „plus“, vďaka ktorému si ich obľúbilo mnoho ľudí.

Nenechaj si ujsť
Apple chce rozšíriť svoju ponuku slúchadiel. Obrovské novinky prídu už budúci rok

Gumené štuple, ktoré nájdeme vo väčšine drôtových, ale aj bezdrôtových slúchadiel, majú za úlohu izolovať okolitý hluk prostredia. Plastová konštrukcia slúchadiel AirPods túto možnosť nedokáže plniť a pri počúvaní hudby tak k ušným bubienkom sčasti preniká aj hluk z ulice, či autobusu. Klasické „štuple“ teda víťazia v kvalite reprodukcie zvuku, kde dokážu lepšie podať aj hlboké tóny, no musia správne sedieť v uchu. Za týmto účelom dodávajú výrobcovia do balenia viacero veľkostí štupľov, aby si používateľ vybral ten najideálnejší pár.

Nový pár príde už čoskoro

Apple AirPods však svojou veľkosťou vyhovejú každému a navyše hneď z ucha nevypadávajú. Tí, ktorí teda neobľubujú gumené štuple, môžu dať prednosť práve slúchadlám Apple AirPods. Okolitý hluk prenikajúci do ucha počas počúvania hudby dokáže vyriešiť vyššia hlasitosť. Kvalita zvuku nie je síce prémiová, no konštrukcia z plastu bola pre dizajnérov správnym rozhodnutím. Spoločnosť si však pripravuje ďalšiu generáciu týchto bezdrôtových slúchadiel, ktoré by sme mali vidieť už počas tohto septembra.

Vylepšený model by mal podľa doterajších špekulácií obsahovať nový zvukový procesor a ovládanie digitálneho asistenta Siri. Táto pripravovaná novina tak môže byť ešte lepším nástupcom už tak úspešných slúchadiel Apple AirPods, z ktorých sa len v USA za rok predalo až 900 000 kusov. Rastúce predaje ale majú na svedomí aj nové iPhony, ktoré už nedisponujú 3,5 mm audio jackom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom