Rockstar Games patrí medzi priekopníkov hier zasadených do otvoreného sveta, čo štúdio potvrdilo aj druhým dielom Red Dead Redemption a neskôr jej Online súčasťou.

S komplexnými svetmi však prichádzajú aj početné technické problémy, ktoré sa Rockstar snaží napraviť neustálymi záplatami. To však nie je prípadom patchu 1.21, o ktorého humorných neduhoch informuje portál Kotaku.

Niet pochýb, že Red Dead Online je jedným z najhranejších projektov súčasnosti, postavený na extrémne detailnom spracovaní ekosystému herného sveta. Zatiaľ čo sa Rockstar snaží v každom prípade okamžite reagovať, často zanechá v nových aktualizáciách technické problémy kaziace celkový zážitok z hry.

Hráči sa s príchodom novej záplaty sťažujú na malý počet zvierat k lovu, neschopnosť rýchleho cestovania, zasekávanie postáv, neustále vyhadzovanie z hry, mrznutie konzol a mnoho problémov zaradených na stránke oficiálnej podpory.

Hráči nahlasujú, že v hre zažívajú nevídané úkazy, ako lietajúce kone s vozmi, objavovanie záhadných nehrateľných postáv na neobvyklých miestach alebo absolútnu absenciu akýchkoľvek zvierat alebo postáv na hernej mape.

Komunita na seba nenechala dlho čakať a okamžite priniesla hneď niekoľko videí odkazujucích na tieto humorné momenty. Hráči sú rovnako aktívni na Reddite a Twitteri, kde konštantne uverejňujú svoje postrehy. Na otázku komunitného účtu Red Dead Online, koľko hráčov zažilo problémy s aktuálnou aktualizáciou odpovedalo takmer 93 % hráčov kladne.

Ako spomíname vyššie, Rockstar v takýchto prípadoch reaguje až s chronickou promptnosťou, a keďže už založili dedikované fórum zamerané konkrétne na túto záplatu, opravy sa môžeme dočkať v nasledujúcich hodinách, respektíve dňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú