DisplayMate vyhodnotil obrazovku Note 7 ako najlepšiu na svete, maximálna svietivosť dosahuje až 1048 nitov

banner-note-7Nadupaná novinka Samsungu, model Galaxy Note 7, prišiel na trh s niekoľkými inovatívnymi technológiami, ktoré sa stretli s veľkým záujmom fanúšikov. Vďaka programu DisplayMate tu teraz máme ďalší pádny dôvod, prečo považovať Note 7 za jeden z najlepších smartfónov sveta. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Program DisplayMate je optimalizačný a kalibračný nástroj, ktorý je známy pre svoje obsiahle testy, ktoré stanovujú kvalitu displejov smartfónov. Analýza modelu Note 7 ukázala, že displej zariadenia dosahuje maximálnu svietivosť až 1048 nitov. Takáto hodnota nebola doteraz dosiahnutá v žiadnom inom smartfóne. Najnovšia vlajková loď Samsungu sa tak môže pýšiť najjasnejším displejom na trhu. Špičková je aj úroveň odrazivosti obrazovky, presnejšie je na úrovni 4,6 %, čo predstavuje jednu z najnižších nameraných hodnôt v testoch DisplayMate.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


TIP: Samsung Galaxy Note 7 láme predpredajné rekordy

Samsung Galaxy Note 7 tak svojimi hodnotami prekonal doterajších kráľov rebríčka, stajňových kolegov Galaxy Note 5 a Galaxy S7. To, že ide o zariadenia Samsungu, nie je žiadnym prekvapením. Juhokórejská spoločnosť sa už dlhodobo snaží vylepšovať svoju technológiu Super AMOLED displejov. Ťažiť tak z toho môžu nielen koncoví užívatelia, ale aj celý smartfónový priemysel. O použití OLED technológie sa špekuluje už aj v prípade budúcich zariadení od Applu. Vedúca priečka Samsungu v týchto technológiách znamená naozaj veľkú výhodu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
24%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]