Nokia zaknihovala v poslednom štvrťroku 2017 predaje smartfónov v počte 4,4 milióna predaných kusov. Tento úspech dostal Nokiu pred viacerých významných konkurentov, čo pre ňu môže znamenať pozitívnu budúcnosť.

Spoločnosť Counterpoint zverejnila údaje, na základe ktorých vyplynulo, že Nokia v poslednom štvrťroku 2017 predala cez 4,4 milióna smartfónov. Týmito číslami predbehla konkurentov ako HTC, Sony, Google, Alcatel, Lenovo, OnePlus, Gionee, Meizu, Coolpad a Asus. Tieto rastúce čísla môžu Nokii v budúcnosti priniesť výraznejší podiel na trhu so smartfónmi.

Nokia je obľúbená v UK a páči sa aj Európanom

Medzi najdôležitejšie trhy pre Nokiu v poslednom štvrťroku 2017 patrilo Spojené kráľovstvo, kde patrila medzi troch najobľúbenejších predajcov smartfónov. Nokii určite pomohol aj fakt, že je jedným z popredný výrobcov telefónov na celom svete a na väčšine európskych a stredovýchodných trhoch. Nokia nedokázala predbehnúť iba gigantov ako je Apple či Samsung.

Z popola povstala ako bájny Fénix

Tento výsledok je veľmi dobrý, zvlášť keď zoberieme do úvahy fakt, že Nokia pred niekoľkými rokmi padla na úplne dno. V roku 2016 túto značku telefónov pozdvihla spoločnosť HMD Global. Keď sme sa dozvedeli o návrate legendy akou bola Nokia 3310, mnohí len neveriacky krútili hlavou. Lenže dnes sa už nesmeje nikto a Nokia vďaka HMD Global prosperuje a posúva sa vpred.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom