Takmer dva týždne trvalo, kým výrobca HMD Global po prvotnom predvedení smartfónu Nokia X6, predstavil aj špecifikácie a cenu tejto novinky. Práve dnes spoločnosť, pod ktorú spadá známa značka Nokia, oficiálne odhalila základné detaily.

Nokia X6 prichádza s konštrukciou, ktorú tvorí sklo na prednej a zadnej strane, všetko doplnené o kovový rám. Vpredu sa nachádza neprehliadnuteľný výrez v displeji a Nokia X6 je tak prvým modelom výrobcu s týmto prvkom. Zadná strana obsahuje vertikálny duálny fotoaparát s 16 MPx (f/2.0) a 5 MPx (f/2.2) snímačmi a duálny LED blesk. Hneď pod ním sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Na vrchnej strane zas môžeme nájsť stále obľúbený a žiadaný 3,5 mm audio jack.

Obrazovka ponúka veľkosť 5,8″ s rozlíšením FullHD+. Výrobca zvolil dnes už čoraz častejší pomer strán 19:9. Aj čo sa týka ďalších špecifikácií, je zrejmé, že Nokia bude cieliť na používateľov v strednej triede. Dokazuje to procesor Snapdragon 636, doplnený o 4 GB, ale v jednej verzii až o 6 GB RAM. Vnútorné úložisko sa v závislosti od modelu pohybuje od 32 GB po 64 GB. K dispozícii je aj možnosť rozšírenia úložiska prostredníctvom microSD kariet.

Predný fotoaparát zas prináša rozlíšenie 16 MPx s clonou f/2.0 a s možnosťou odomykania  zariadenia prostredníctvom 2D skenu tváre. Nokia prezentovala ešte u fotoaparátov prítomnosť režimu HDR. Batéria disponuje kapacitou 3060 mAh, pričom Nokia X6 má aj konektor USB typu C s rýchlym nabíjaním Quick Charge. Polovica kapacity by vďaka tomu mala byť doplnená v priebehu 30 minút. Smartfón prichádza s OS Android 8.1 Oreo a výrobca tiež prisľúbil aktualizáciu na budúci Android P. Snáď sa teda HMD Global podarí tento záväzok naplniť.

Dostupnosť a ceny

Súčasným problémom pre nás je zatiaľ dostupnosť len pre čínsky trh. Dá sa však očakávať, že Nokia X6 bude časom cez sprostredkovateľov dostupná aj pre používateľov v Európe. Cena modelu so 4 GB RAM a 32 GB úložiskom je stanovená na 1299 juanov, v prepočte teda približne 171 €. Konfigurácia so 64 GB ROM vyjde na 1499 juanov (198 €) a verzia so 6 GB RAM a 64 GB ROM na lákavých 224 €. HMD Global teda ponúka pri Nokii X6 zaujímavé cenovky, uvidíme, ako sa zmenia pri dostupnosti pre Európu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú