Takmer dva týždne trvalo, kým výrobca HMD Global po prvotnom predvedení smartfónu Nokia X6, predstavil aj špecifikácie a cenu tejto novinky. Práve dnes spoločnosť, pod ktorú spadá známa značka Nokia, oficiálne odhalila základné detaily.

Nokia X6 prichádza s konštrukciou, ktorú tvorí sklo na prednej a zadnej strane, všetko doplnené o kovový rám. Vpredu sa nachádza neprehliadnuteľný výrez v displeji a Nokia X6 je tak prvým modelom výrobcu s týmto prvkom. Zadná strana obsahuje vertikálny duálny fotoaparát s 16 MPx (f/2.0) a 5 MPx (f/2.2) snímačmi a duálny LED blesk. Hneď pod ním sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Na vrchnej strane zas môžeme nájsť stále obľúbený a žiadaný 3,5 mm audio jack.

Obrazovka ponúka veľkosť 5,8″ s rozlíšením FullHD+. Výrobca zvolil dnes už čoraz častejší pomer strán 19:9. Aj čo sa týka ďalších špecifikácií, je zrejmé, že Nokia bude cieliť na používateľov v strednej triede. Dokazuje to procesor Snapdragon 636, doplnený o 4 GB, ale v jednej verzii až o 6 GB RAM. Vnútorné úložisko sa v závislosti od modelu pohybuje od 32 GB po 64 GB. K dispozícii je aj možnosť rozšírenia úložiska prostredníctvom microSD kariet.

Predný fotoaparát zas prináša rozlíšenie 16 MPx s clonou f/2.0 a s možnosťou odomykania  zariadenia prostredníctvom 2D skenu tváre. Nokia prezentovala ešte u fotoaparátov prítomnosť režimu HDR. Batéria disponuje kapacitou 3060 mAh, pričom Nokia X6 má aj konektor USB typu C s rýchlym nabíjaním Quick Charge. Polovica kapacity by vďaka tomu mala byť doplnená v priebehu 30 minút. Smartfón prichádza s OS Android 8.1 Oreo a výrobca tiež prisľúbil aktualizáciu na budúci Android P. Snáď sa teda HMD Global podarí tento záväzok naplniť.

Dostupnosť a ceny

Súčasným problémom pre nás je zatiaľ dostupnosť len pre čínsky trh. Dá sa však očakávať, že Nokia X6 bude časom cez sprostredkovateľov dostupná aj pre používateľov v Európe. Cena modelu so 4 GB RAM a 32 GB úložiskom je stanovená na 1299 juanov, v prepočte teda približne 171 €. Konfigurácia so 64 GB ROM vyjde na 1499 juanov (198 €) a verzia so 6 GB RAM a 64 GB ROM na lákavých 224 €. HMD Global teda ponúka pri Nokii X6 zaujímavé cenovky, uvidíme, ako sa zmenia pri dostupnosti pre Európu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Smartfóny