Fínska Čínska Nokia pod záštitou spoločnosti HMD Global už stihla doteraz predstaviť celý rad nových modelov, ktorými chce získať späť svojich zákazníkov. Ďalším novým kúskom výrobcu je Nokia X5 s lákavou cenou a slušnou výbavou, ktorá sa bude v zahraničí predávať ako Nokia 5.1 Plus. 

Snaha Nokie zaujať tiež menej náročných zákazníkov sa už odrazila v niekoľkých skvelých smartfónoch. Len pár týždňov po poslednom predstavení, ktorého hviezdou bola nová Nokia X6, prebehlo ďalšie odhalenie nového modelu. Po týždňovom oneskorení, ktoré zapríčinilo zlé počasie, spoločnosť predsa len teraz predstavila ďalší model Nokia X5, ktorým chce osloviť milovníkov lacnejších smartfónov.

Vydarená dizajnom a výbavou, príťažlivá cenou

Ani táto Nokia sa však nevyhla stále trvajúcemu trendu, ktorým je ako inak nechválne známy výrez displeja. Tento prvok ukrajuje z 5,86″ veľkého displeja a poňal v sebe tiež 8 MPx prednú selfie kameru s umelou inteligenciou a ďalšími potrebnými snímačmi. Zo spodnej časti obrazovky zasa dizajnéri odobrali plochu kvôli logu spoločnosti. To sa môže v dnešnej dobe zdať ako poriadne kontroverzný krok. Napriek tomu nová X5-ka ponúka moderný dizajn spĺňajúci všetky štandardy svojej triedy.

Nenechaj si ujsť
Nokia 3310 sa opäť stala symbolom stretnutia Trumpa a Putina. Tentokrát ju pokrýva titán a 24 karátové zlato

Do tohto segmentu zapadne aj vďaka svojej ďalšej výbave, ktorá obsahuje tiež procesor MediaTek Helio P60. Tento kremík pritom spolupracuje s 3 GB, respektíve 4 GB RAM, a to v závislosti od veľkosti internej pamäte. Pre osobné súbory budú mať používatelia dostupnú 32 GB a 64 GB verziu.

Obe varianty je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Zadnú časť smartfónu okupuje snímač odtlačkov prstov, nad ktorým sa usídlil duálny fotoaparát s 13 MPx a 5 MPx objektívmi. Zdrojom energie tejto dostupnej Nokie X5 je 3 060 mAh batéria a výrobca nezabudol ani na nový systém Android 8.0 Oreo.

Táto verzia ale neskôr bude nahradená aktualizáciou za nový Android 9.0 „P“. Aktuálne je však tento kúsok exkluzivitou pre čínskych zákazníkov. Budúci záujemcovia si ho môžu už od zajtra dopriať vo farbách Night Black, Baltic Sea Blue a Glacier White. Cena v domácej Číne pritom začína na 150 dolárov za základnú verziu. Za vybavenejší variant zákazník zaplatí 210 dolárov. Dostupnosť v zahraničí je zatiaľ otázna. Nokia a HMD Global by mali príchod novej X5-ky na ďalšie trhy oznámiť onedlho. Za hranicami Číny sa však bude predávať ako Nokia 5.1 Plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú