Mnohé smartfóny, či obyčajné telefóny dostali v minulosti svoje unikátne a luxusné edície z drahých materiálov. Takéto kúsky vznikali na počesť špeciálnych udalostí, alebo boli vytvorené pre známe svetové osobnosti. Profesionálom vo výrobe najdrahších telefónov je spoločnosť Caviar, ktorá si opäť uctila stretnutie Trumpa a Putina telefónom Nokia 3310 z titánu a zlata.

Pokiaľ sú pre niekoho bežné smartfóny a telefóny nezaujímavou záležitosťou, môže v rozmanitej ponuke špecializovaných spoločností nájsť aj kúsky pokryté diamantmi, zlatom, alebo inými exotickými materiálmi. Jedným z najznámejších výrobcov takýchto unikátnych zariadení je ruský Caviar, ktorý sa preslávil hneď niekoľkými kúskami.

Ďalšia netradičná extravagantnosť z Ruska

V minulosti sme tak z dielne tejto spoločnosti mohli vidieť špeciálne edície iPhonov, ale aj klasickej Nokie 3310. Práve nový nástupca svojho legendárneho predchodcu sa už raz stal symbolom stretnutia dvoch najmocnejších mužov planéty. V minulom roku vznikla na počesť stretnutia Trumpa a Putina v Hamburgu počas summitu G20 jedinečná Nokia 3310 z titánu so vzorom damašskej ocele a zo zlata. Spoločnosť Caviar si teraz opäť uctila schôdzku týchto dvoch prezidentov a ukázala Nokiu 3310, ktorá je takmer celá pokrytá 24 karátovým zlatom a titánom.

Nenechaj si ujsť
Maximum extravagantnosti. Nokiu 3310 na počesť stretnutia Putina a Trumpa si budeš naozaj dlho pamätať

Aj v tomto prípade smerujú pohľady Trumpa a Putina jedným smerom, čo má predstavovať veľký význam ich stretnutia v Helsinkách. Titánový základ Nokie 3310 pritom pokrýva zlato, ktoré naň bolo aplikované PVD technológiou. Tá má zaručovať ešte vyššiu odolnosť voči korózii. Povrch celého telefónu je navyše obalený špeciálnym filmom, ktorým bol dosiahnutý lesklý chrómový efekt. Koľko však takáto luxusná rarita z Ruska vôbec stojí?

Výrobca uvádza cenu 162 000 rubľov, čo je približne 2 240 €, ktoré musí zákazník zaplatiť, aby sa stal majiteľom takéhoto extravagantného telefónu. Už na prvý pohľad je jasné, že takúto luxusnú Nokiu 3310 si bežný smrteľník nekúpi. Určená je totiž predovšetkým pre majetných ruských oligarchov. Výrobca ale zatiaľ neprezradil, koľko takýchto jedinečných telefónov vyrobí. Prvé dva kusy však poputujú priamo prezidentom, ktorých profily sú do konštrukcie vygravírované.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú