Po tom, čo Nokia predstavila smartfóny nižších tried s označením 3, 5 a 6, všetci fanúšikovia netrpezlivo čakajú aj na zástupcu vo vyššej triede. Nasledujúce obrázky ukazujú, čo môžeme od vlajkovej lode tejto znovuzrodenej legendy očakávať. 

Zariadenie s označením HDM-Global TA-1004 sa objavilo v známom benchmarku Geekbench a s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o pripravovanú Nokiu 9. Poháňaná bude najnovším procesorom Snapdragon 835 od spoločnosti Qualcomm.

Nokia
zdroj fotografie: Geekbench

Konečné výsledky sú skutočne impozantné a jedná sa tak o najvýkonnejší Android smartfón, v ktorom je Snapdragon 835 použitý, no aj celkovo najvýkonnejší smartfón na trhu. Premožiteľa našiel len v jednojadrovom teste, v ktorom iPhone 7 Plus vedie s veľkým náskokom. Vo výbave nebude chýbať 4 GB pamäte RAM a bežať bude na najnovšom Androide 7.1.1

zdroj fotografie: Geekbench

Nenechaj si ujsť
Nokia 9 na reálnych fotografiách. Týmito špecifikáciami by mohla poraziť najlepších

Cena tohto smartfónu určite nebude nízka a mala by sa vyrovnať súčasným vlajkovým lodiam. Koniec koncov, telefóny Nokia nikdy nepatrili k najlacnejším, no na druhú stranu sa jednalo o najkvalitnejšie kúsky techniky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom