Ubehla takmer polovica roka a Nokia zatiaľ predstavila tri smartfóny. Aj keď nás všetky tri kúsky celkom zaujali, stále čakáme na vodcu portfólia. Nokia 9 je teda ešte stále zahalená množstvom tajomstiev. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Počuli sme už množstvo dohadov a videli niekoľko konceptov. Serveru Frandroid sa však podarilo získať prístup k prototypu smartfónu, vďaka čomu už sčasti získavame pohľad na finálny dizajn a oficiálne špecifikácie. Nokia 9 teda príde s 5.27-palcovým displejom s QHD rozlíšením, procesorom Snapdragon 835, 4 GB pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Ako sa dalo očakávať, na zadnej strane nájdeme dva vertikálne umiestnené 13 MPx fotoaparáty. Na tej prednej zas snímač odtlačkov prstov.

Nokia 6 Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na celej výbave pracuje Android vo verzii 7.1.1 Nougat. Avšak zariadenie na fotografiách je v hrubom modrom kryte, ktorý veľmi dobre zakrýva dizajn. Ak by si si ho ale chcel pozrieť, určite navštív tento článok, v ktorom dokonca nájdeš aj video. Kryt odhaľuje aspoň duálny fotoaparát s LED bleskom, snímač odtlačkov pod displejom, kapacitné tlačidlá, 3.5 mm audio jack (našťastie) a na spodnej hrane USB konektor typu-C. Z hardvérových tlačidiel je viditeľné zapínacie a dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Nanešťastie, informácie o cene či dátume predstavenia sa stále neobjavili. Ak by ale Nokia 9 chcela konkurovať súčasným vlajkovým lodiam, cenovku by musela mať nastavenú veľmi prijateľne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.