Nokia do svojej Android One série prispela najnovším prírastkom. Môže sa pochváliť hardvérovými, ako aj softvérovými vlastnosťami, ktoré ďaleko predčia smartfóny v rovnakej cenovej kategórii.

Nová Nokia 7.1 sa definitívne môže pýšiť HDR10 displejom s veľkosťou 5.84 palcov, rozlíšením 2280 x 1080 px, Gorilla Glass 3 a koniec koncov, aj efektným výrezom, ktorý v takejto novinke rozhodne nemohol chýbať.  Nokia uisťuje, že displej môže byť nádherne jasný a dokonale čitateľný aj za mimoriadnych podmienok pri dennom svetle. Okrem toho displej dokáže automaticky kalibrovať svoj celkový tón podľa svetelných podmienok prostredia. Ako čerešničku na torte nám Nokia 7.1 ponúka možnosť konvertovať všetok užívateľský obsah v reálnom čase z SDR do HDR.

Čo sa dizajnu týka, netreba očakávať nič prieborné. Nokia 7.1 stavia na overenej klasike skla a kovu so snímačom odtlačku prsta na zadnej strane zariadenia. Vybrať si môžete z dvoch variantov a to: Lesklá oceľ a Lesklá polnočná modrá.

Hardvérové vlastnosti však rozhodne nesklamú. Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 636 a 3 alebo 4 GB RAM s úložiskom 32 či 64 GB e-MMC 5.1. Poteší aj slot na Micro SD a šikovný port USB-C. K dispozícii je aj 3,5 mm audio jack a batéria s kapacitou 3060 mAh. Veľkým plusom je využitie rýchlo-nabíjania, ktoré dokáže dobiť 50% šťavy za približne 30 minút. Zariadenie bude dostupné v Single SIM aj Dual SIM variante.

Ešte lepší fotografický zážitok s bokeh efektom

Na zadnej strane je Nokia 7.1 vybavená dvoma fotoaparátmi – hlavným 12 MPx fotoaparátom s clonou f/1.8 a ďalším monochromatickým 5 MPx fotoaparátom, ktorý simuluje hĺbku ostrosti a umožňuje užívateľovi docieliť efektný bokeh v reálnom čase. Vpredu sa nachádzajú ďalšie dva 8 MPx fotoaparáty. Tie vám umožnia okrem iného v reálnom čase aplikovať na vašu tvár rôzne filtre či masky. Nokia dokonca ponúka obrázky, ktoré kombinujú informácie ako z predných, tak aj zadných fotoaparátov, čiže nudiť sa rozhodne nebudete.

Softvérovo Nokia opäť stavila na Android (verzia 8.1, update na Android 9 Pie už v novembri) so zárukou dvojročných aktualizácií na najnovšie verzie a tromi rokmi bezpečnostných záplat.

Zaujímavé sú aj ceny

Novinka od Nokie bude v Európe dostupná za 319 € vo verzii s 3 GB RAM a 32 GB pamäťou, zatiaľ čo sa model so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou zaplatíme 349 €. Zdá sa, že Nokia opäť prichádza na trh s pekným kúskom, za ktorý sa nemusí hanbiť. Displej, 4 fotoaparáty či rýchlo-nabíjanie sú len čiastkou toho, čo môže tento šikovný smartfón ponúknuť aj tým náročnejším.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom