O tom, že Nokia plánuje predstaviť niekoľko nových modelov na blížiacom sa MWC 2017, už zrejme vieš. Medzi nimi sa má nachádzať smartfón s názvom Nokia 3, ktorého špecifikácie aj cenu sa dozvedáme predčasne.

Každý výrobca smartfónov má vo svojom portfóliu aj zástupcu lacnejších smartfónov patriacich do low-end kategórie. Pre legendárnu fínsku Nokiu to bude práve nadchádzajúca Nokia 3. Podľa ešte horúcich správ bude low-endová Nokia vybavená 5,2, prípadne 5,3-palcovým displejom, na ktorom sa bude rozprestierať klasické HD rozlíšenie. Aj keď rozlíšenie možno nebude najjemnejšie, pozitívne sa podpíše na výdrže batérie.

Nokia N8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nokia 3

Možný vzhľad Nokie 3

zdroj fotografie: NokiaPowerUser

Nokia 3 má byť poháňaná procesorom z dielne amerického Qualcommu, konkrétne čipsetom Snapdragon 425. Grafický akcelerátor Adreno 308 poskytne dostatok výkonu pre menej náročné hry. O multitasking sa postará 2 GB RAM pamäť a užívateľské dáta sa budú ukladať do 16 GB vnútornej pamäte.

Nenechaj si ujsť
Nokia má na MWC 2017 vytiahnuť z rukáva jedno veľké eso. Predstaví novú verziu legendárneho telefónu

Čo sa fotografickej výbavy týka, Nokia 3 bude vybavená 13 MPx zadným a 5 MPx predným selfie fotoaparátom. Prostredníkom medzi celým týmto hardvérom a užívateľom bude operačný systém Android vo verzii 7.0 Nougat. Spolu so špecifikáciami unikla aj predpokladaná cenovka, ktorá sa má zastaviť na 149 €. Nokia 3 bude predstavená 26. februára na MWC 2017, pričom do predaja by sa mala dostať na prelome marca a apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom