Teraz čítate
Nokia má na MWC 2017 vytiahnuť z rukáva jedno veľké eso. Predstaví novú verziu legendárneho telefónu

Výstava MWC 2017 nám prinesie množstvo noviniek od svetových výrobcov, medzi ktorými si tentokrát svoje miesto nájde aj fínska Nokia. Tá je oficiálne späť a nič nenecháva na náhodu. Po svojom prvom modeli nám tak predstaví aj ďalšie zariadenia. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Legendárna Nokia sa nedávno vrátila do sveta smartfónov a práve na tejto výstave predstaví hneď niekoľko modelov. Medzi inými sa jedná aj o smartfóny, ktoré by mali niesť označenie Nokia 5 a Nokia 3. Obe novinky majú prísť s priemernou výbavou a lákavou cenou. Podľa doterajších informácií portálu Venture Beats, prinesie Nokia 5 displej s uhlopriečkou 5,2″ a HD rozlíšením, čo je prvým indikátorom, že sa jedná o mid-range smartfón. K jeho ďalšej výbave bude patriť aj operačná pamäť RAM o veľkosti 2 GB. Snímač fotoaparátu prinesie rozlíšenie 12 MPx.

Nokia 6

zdroj fotografie: Anzhuo

Nenechaj si ujsť
Nokia 3310 bývalého vojaka funguje už neuveriteľných 17 rokov. Prežila dve vojny aj množstvo pádov

Cenovka Nokie 5 sa bude pohybovať na úrovni 188 € a v podstate sa má jednať o model s kódovým označením „Heart“. K tomuto modelu sa má pridať aj Nokia 3. Tá sa cenou aj výbavou zaradí k smartfónom nižšej triedy a jeho cenovka 141 € je naozaj lákavá pre všetkých, ktorí túžia po lacnom zariadení. Najzaujímavejšou správou pre fanúšikov tlačidlových telefónov je predstavenie moderného nástupcu legendárnej Nokia 3310. Pôvodný kúsok mal svoju premiéru ešte v roku 2000 a predalo sa ho viac ako 100 miliónov kusov.

zdroj fotografie: The Daily Dot

Jedná sa o jeden z najobľúbenejších telefónov vôbec a svoju skvelú povesť si získal vďaka extrémne odolnej konštrukcii a dlhej výdrži batérie. Na výstave MWC 2017 sa však dočkáme jeho mladšieho nástupcu, o ktorom žiaľ nie sú dostupné bližšie informácie. Zatiaľ sa do povedomia dostala iba cena, ktorá by sa mala po odhalení dosiahnuť úroveň približne 56 €. Je otázne, či sa moderná verzia vykoná svojmu staršiemu bratovi, no nápad spoločnosti oživiť svoju legendu je fantastický. Všetky spomínané modely ako aj prvú vlajkovú loď výrobcu uvidíme už o niekoľko dní v Barcelone.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
37%
Páči sa mi to
37%
Chcem to
11%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
5%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
  • Flea

    Ved uvidime co predstavia