Keďže už koncom tohto roka herným trhom otrasú novinky PlayStation 5 a Xboxu Series X, mnohí sa domnievali, že so silnejšou konzolou príde aj Nintendo. Firma však ide svojou vlastnou cestou a podľa slov prezidenta spoločnosti, predikované Switch Pro neplánujú, píše server IGN.

Nintendo na čele so Shuntarom Furukawou vydalo tento rok dva nové modely konzoly Switch. Drahší z nich je považovaný len za ľahké vylepšenie modelu z roku 2017, kedy vďaka využitiu iného procesora Nintendo docielilo dlhšiu výdrž batérie.

Rovnako mierneho vylepšenia sa dočkal aj displej, kde je zmena takmer nepozorovateľná. Absolútnou novinkou v línii terajšej generácie konzol je Nintendo Switch Lite, vydané začiatkom jesene minulého roka.

Lite sa okrem zrazenej cenovky o tretinu môže pýšiť kompaktnejším dizajnom na úkor neoddeliteľných Joy-Conov, ako je tomu u staršieho súrodenca. V konečnom dôsledku, ani v jednom prípade nejde o výkonnostne silnejšie verzie pôvodnej konzoly, ale len o kozmetické úpravy zariadenia bez zásahu do špecifikácií.

Preto sa mnohí fanúšikovia domnievali, že Nintendo tento rok prinesie ultimátnu verziu Switchu, ktorej úlohou bude navýšiť výkon podobne ako to urobilo v minulosti Sony s PlayStation Pro alebo Microsoft s Xbox One X.

Nenechaj si ujsť
Legendárne flash hry z prehliadačov zachránia. Nový projekt ich zhromažďuje tisíce na jednom mieste

Tieto špekulácie ale zhodil zo stola samotný prezident spoločnosti, Shuntaro Furukawa, ktorý aktuálnej línií konzol verí a tvrdí, že ich súčasným cieľom v spoločnosti je čo najintenzívnejšie sa zamerať na túto fanúšikovskú základňu. Podľa zverejnených finančných výsledkov sa Nintendu darí výborne a aj bez Pro variantu je schopné predbehnúť v predajnosti PS4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom