Nintendo si včera pripomenulo 35. výročie jednej z najzásadnejších herných sérií v priemysle videohier, Super Mario Bros. Pri tejto príležitosti vydala spoločnosť špeciálny Nintendo Direct, ktorý medzi mnohými novinkami predstavil aj vynovený Game & Watch handheld.

Game & Watch bola séria prenosných hracích zariadení vydávaná v 80. rokoch. Systém navrhol rovnaký dizajnér ako neskorší Game Boy, a tak je táto séria 4-bitových herných konzol s jedinou predinštalovanou hrou v systéme považovaná za predchodcu Game Boya.

Konzola bola v dobe vydania okamžitým hitom, a to aj napriek tomu, že každý systém disponoval len jednou hrou. V našich končinách sa tento typ hier preslávil najmä skrz ruské kópie No počkaj alebo Vlk a zajac.

Ohlásená znovuzrodená verzia Game & Watch konzoly príde s farebným LCD displejom a tromi hrami.

Nájdeme v nej prvý diel Super Mario Bros. z roku 1983, jeho regulárne pokračovanie vydané prvotne len v Japonsku a až neskôr u nás s označením Lost Levels, a vylepšenú verziu titulu Ball, ktorý namiesto pôvodnej postavy Mr. Game & Watch obsadí do pozície žongléra samotného Maria.

Nenechaj si ujsť
Sony sa verejne priznalo. Plánuje ďalšiu dávku svojich exkluzivít na PC

Dizajn ostáva rovnaký ako pri prvej verzii z roku 1980, no jedinou zmenou si prejde tlačidlo na ľavej strane od displeja, ktoré vystriedajú tradičnejšie smerové šípky. Z pôvodného Game & Watch systému si vynovená verzia handheldu prinesie aj hodiny a budík s 35 tematickými pozadiami.

Systém bude poháňý nabíjateľnou batériou skrz USB-C kábel a vyjde už 13. novembra za prijateľných 59,99 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú