Meno streamovacej služby Amazonu sa v súčasnosti skloňuje predovšetkým v súvislosti s nakrúcaním seriálového Pána prsteňov, do ktorého plánuje spoločnosť naliať viac než miliardu dolárov. V tieni ostro sledovanej novinky od Tolkiena však zostáva ďalší veľký fantasy projekt vychádzajúci z populárnej knižnej predlohy. Nesie názov The Wheel of Time a podľa WOTSeries v uplynulých dňoch sa skončilo s jeho nakrúcaním.

Výpravný príbeh so skvelými ohlasmi

Nový fantasy projekt Amazon oznámil ešte v roku 2019, kedy sa začalo aj s jeho produkciou. Nakrúcanie však vo veľkom skomplikovala svetová pandémia, kvôli ktorej The Wheel of Time išiel do úzadia a hovoriť sa medzičasom začalo o ďalších prichádzajúcich fantasy sériách na čele so Zaklínačom či House of the Dragon.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Amazon za uplynulé mesiace seriál propagoval len dvomi krátkymi upútavkami, ignorovať ho by však bolo veľkou chybou. The Wheel of Time totiž vychádza z populárnej rovnomennej fantasy série z pera spisovateľa Roberta Jordana, ktorej sa predalo viac ako 80 miliónov kópií a do dnešného dňa patrí k jedným z najlepšie hodnotených fantasy vôbec.

Knižná séria sleduje čarodejníčku Moiraine, členku obávanej magickej skupiny Aes Sedai, ktorá zachraňuje päticu mladých hrdinov pred masakrom a vedie ich v boji proti starodávnemu zlu. Moiraine verí, že jeden z jej nasledovníkov je prevteleným mocným bojovníkom schopným zachrániť alebo zničiť svet.

NEPREHLIADNI
Zemetrasenie vo svete streamovacích služieb. Amazon chce odkúpiť filmového giganta

Celkovo knižná séria pozostáva až zo 14 kníh, ktoré vynikajú veľkým množstvom postáv, prepracovaným systémom mágie i originálnymi pravidlami fantasy sveta, politickými hrami a samozrejme tiež množstvom výpravnej akcie.

YouTube/snímka obrazovky

Hlavnou tvárou novinky je britská herečka Rosamund Pike, na ktorú si môžeš pamätať z nedávneho netflixového hitu I Care a Lot. Detailne sme sa naň pozreli aj v našej recenzii. Oscarová nominantka z roku 2015 v seriáli stvárni práve skúsenú čarodejníčku Moiraine, zvyšok hereckého osadenstva je skôr stávkou na neznáme tváre.

Nakrúcanie skončené, premiéra zrejme až na budúci rok

Podobne ako Zaklínač minulý mesiac, tak aj The Wheel of Time už skončilo s hlavnou produkčnou fázou. TechRadar však upozorňuje, že projekt ešte čakajú dotáčky a veľa ďalších prác, aj preto sa s premiérou skôr ako na konci tohto roka nepočíta. Omnoho pravdepodobnejšie sa nateraz javí prvý štvrťrok budúceho roka.

Amazon si dá dobrý pozor, aby nová fantasy nekolidovala s hlavným chodom v podobe Pána prsteňov, ktorej prvá séria spoločnosť vyjde na astronomických 450 miliónov. Streamovací gigant však očividne verí aj svojmu druhému projektu, ešte pred premiérou prvej 6-epizódovej série totiž potvrdil, že The Wheel of Time sa dočká aj pokračovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom