Fanfáry v konglomeráte Warner Bros. Discovery. Filmový gigant zažíva skvelé obdobie a po veľkom komerčnom úspechu jeho posledných filmov Duna: Časť druhá či Godzilla a Kong: Nová ríša, má k žiarivej budúcnosti namierené aj pokračovanie ťaživej komiksovej drámy Joker.

Prekonal Barbie aj Planétu opíc

Joker: Folie a Deux sa divákom iba pred pár dňami odhalil vo vôbec prvej upútavke, ktorá medzi divákmi vyvolala veľké vlny. Ako informuje Variety, Joker 2 za prvých 24 hodín zaznamenal na YouTube až 167 miliónov videní, čo z neho robí najúspešnejšiu prichádzajúcu novinku štúdia Warner Bros. posledných rokov.

Nový Joker si v diváckom záujme vedie lepšie ako aktuálny megahit Duna: Časť druhá, dokonca prekonal aj prvý trailer Barbie. Pripomíname, že z Barbie sa po premiére vykľul obrovský fenomén a komédia v zárobkoch prekonala 1,4 miliardy dolárov. Nakoniec sa Barbie stala najzárobkovejším filmom uplynulého roka a 14. finančne najúspešnejším filmom histórie.

Na podobné predikcie je v prípade Joker: Folie a Deux ešte priskoro. Množstvo divákov si trailer zaplo iba zo zvedavosti a vôbec nie je isté, či pokračovanie po premiére medzi divákmi vyvolá taký ošiaľ, ako sa v roku 2019 podarilo prvému filmu. Veľký divácky záujem o trailer je však dobrým signálom. Ošiaľ sa navyše netýka iba sledovanosti na YouTube, ale tiež interakcií na sociálnych sieťach, kde film rovnako raketovo vystrelil.

Joker 2 v sledovanosti na YouTube porazil aj očakávané snímky ako Kráľovstvo planéty opíc (100 miliónov videní) či pokračovanie rozprávky V hlave, ktoré za prvých 24 hodín zaznamenalo 157 miliónov videní a stalo sa historicky najsledovanejším trailerom na animovaný film v histórii Disney.

Úspešnejší len jeden film

Jedinou snímkou posledných rokov, ktorá Jokera dokázala v sledovanosti poraziť, je prichádzajúci Deadpool & Wolverine, ktorý sa stal absolútnym rekordmanom. Za prvých 24 hodín v tomto prípade trailer videlo až 367 miliónov divákov, za rekordný záujem však nová Marvelovka vo veľkom vďačí premiére počas nasledovanejšej športovej udalosti v USA – Super Bowlu.

Premiéra nového Jokera je naplánovaná na 3. októbra tohto roka, okrem Joaquina Phoenixa, ktorý žiaril v prvom filme, v novinke uvidíme aj Lady Gaga ako Harley Quinn. Na fanúšikov pôvodného filmu však v pokračovaní čaká prekvapenie.

Druhý film bude bohatý aj na hudobné a tanečné vsuvky a bude pripomínať muzikál. Režisér Todd Phillips však film nechce kategorizovať ako čistokrvný muzikál. Hovorí iba, že hudba bude mať v Joker: Folie a Deux kľúčové miesto a je dôležitou časťou jeho príbehu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú