Filmový Joker si znova môže odškrtnúť niektoré rekordy, ktoré mu doteraz ešte nepatrili. Dnes sa stal Joker oficiálne prvým R-kovým filmom, ktorý na pokladniach zarobil viac ako 1 miliardu dolárov podľa údajov z BoxOffice.

Zdá sa teda, že istá dávka kontroverzie a kritiky filmu Joker absolútne neuškodila, práve naopak. Snímka s komiksovou predlohou sa tak po siedmych týždňoch od premiéry zaradila do klubu 40 filmov, ktoré prekonali túto magickú hranicu, no v tomto klube sa doteraz nenachádzal žiaden film s R-kovým ratingom. V tomto klube sa nachádzajú filmy ako Aquaman, Spiderma: Far From Home či Marvelovskí Avengeri.

moviestillsdb.com

Na domáckom americkom trhu priniesol Joker s rozpočtom 62,5 milióna dolárov autorom slušných 316,7 milióna dolárov. Navyše treba podotknúť, že miliardovú hranicu sa filmu podarilo prekonať bez divákov v Číne, pretože v tejto krajine sa Joker nepremietal, takže o to je tento úspech cennejší. Ak Joker prekoná hranicu 1,005 miliardy dolárov, čo sa mu teda pravdepodobne aj podarí, stane sa  najúspešnejším filmom všetkých čias, ktorý sa nepremietal v Číne, informuje portál DailyMail.

moviestillsdb.com

Je teda zrejmé, že kombinácia pútavého príbehu, skvelého hereckého výkonu od Joaquina Phoenixa a fantastickej réžie Todda Phillipsa, funguje dokonale a autorom prináša zaslúžené ovocie. A Joaquinovi prinesie podľa všetkého aj tú najcennejšiu hereckú trofej, Oscara za výkon v hlavnej úlohe. V minulosti bol tento herec nominovaný už trikrát, a to za výkony vo filmoch Gladiátor, Walk the Line a The Master, informuje NYtimes.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú