Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V uplynulý víkend do kín dorazil nový hollywoodsky blockbuster Godzilla a Kong: Nová ríša. Pokiaľ niekto pochyboval, či sú diváci na súboje gigantických monštier ešte vôbec zvedaví, čísla tržieb dávajú jasnú odpoveď. Akčný veľkofilm pokoril aj Dunu a zaznamenal najsilnejší otvárací víkend roka, informuje Variety.

Porazil aj Dunu 2

Piaty film univerza MonsterVerse vstúpil do kín vo veľkom štýle. Za prvé dní po premiére dokázal celosvetovo zarobiť až 194 miliónov dolárov, čo z neho robí zatiaľ najúspešnejšiu novinku tohto roka. Tohtoročný rekord doposiaľ držalo epické sci-fi Duna: Časť druhá, ktoré za otvárací víkend zinkasovalo 181,5 miliónov dolárov.

Godzilla a Kong: Nová ríša je už teraz tretím najzárobkovejším filmom roka, tržby v ďalších týždňoch budú ešte narastať. Rozpočet snímky predstavoval pomerne umiernených 135 miliónov dolárov a pokiaľ si blockbuster udrží divácky záujem, pre Warner Bros. Pictures pôjde o ďalší veľký hit. Aby sa dostal do zisku, potrebuje film zarobiť približne 400 miliónov.

Obrovský komerčný úspech novej Godzilly a Konga nikto nečakal. V USA filmu analytici predpovedali „otváračku“ na úrovni 40 až miliónov, nakoniec tu novinka debutovala s pôsobivými 80 miliónmi.

Ide o druhý najlepší štart v rámci série MonsterVerse, lepšie si pri diváckom záujme viedol len prvý film z roku 2014. Ten v USA za úvodný víkend zarobil 93 miliónov a jeho celkové tržby napokon presiahli pol miliardy.

Sľubná budúcnosť

Za veľkým kasovým úspechom sa skrýva viacero faktorov. Godzilla a Kong: Nová ríša si vedie dobre v recenziách od používateľov i kritikov. Nikto nehovorí, že film je bezchybný, je však ukážkou prvotriednej akčnej zábavy, ktorú treba vidieť v kine.

Nový blockbuster sa zároveň mohol zviesť na senzačnom úspechu japonskej snímky Godzilla Minus One, ktorá stojí mimo série MonsterVerse, no hovorilo sa o nej ako o dokonalom akčnom prekvapení minulého roka. Išlo o menší film, u nás bol dostupný iba v jedinom kine IMAX Bory Mall.

Spanilá jazda Godzilly v kinách môže pokračovať ešte niekoľko týždňov. Prvou veľkou konkurenciou pre film totiž bude až snímka Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba, ktorú však zatiaľ sprevádzajú podpriemerné ohlasy a očakáva sa, že film v kinách prepadne. Godzilla a Kong tak môžu v kinách dominovať pokojne ešte mesiac, až kým na začiatku mája nedorazí nová Planéta opíc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú