Nie veľmi známa čínska spoločnosť 360 Mobile dnes oficiálne predstavila svoj najnovší počin, smartfón 360 N7. Ako je to už u Číňanov zvykom, aj v tomto prípade dostaneš za dobrú cenu veľmi solídny hardvér.

Dizajnom ťa však tento smartfón neohúri. Výrobca vsadil kartu na overený vzhľad, ktorý pozostáva z FHD+ 5.99″ displeja s pomerom strán 18:9, ktorý má na hornej aj spodnej strane čierny rámik, a to aj pri bielej verzii. Vo hornom rámiku sú umiestnené tradičné senzory a 8 MPx fotoaparát s clonou f/2.2 a funkciou vytvárania krajších selife.

Na zadnej strane nájdeš duálny fotoaparát s rozlíšením 16 + 2 MPx s clonou f/2.0 a snímač odtlačkov prstov. K dispozícii sú len dve farebné varianty, a to grafitová čierna a mesačná biela. Pekným detailom na bielom modeli je červené tlačidlo na vypnutie/zapnutie, respektíve rozsvietenie displeja.

Hardvér na vysokej úrovni

Malým prekvapením je, že 360 N7 je poháňaný procesorom Snapdragon 660, ktorý je aktuálne najlepším procesorom pre smartfóny strednej triedy. Spoločnosť 360 Mobile teda urobila rozhodne dobre, že dala prednosť práve tomuto procesoru pred Helio P60 či Snapdragonom 636. Procesoru sekunduje až 6 GB operačnej pamäte RAM a k dispozícii sú dve pamäťové varianty s 64 GB alebo 128 GB úložiskom.

Spoločnosť svoj smartfón prezentuje ako zariadenie, ktoré je určené na dlhé hodiny hrania mobilných hier. Preto je model 360 N7 vybavený 5030 mAh batériou, ktorú nabiješ veľmi rýchlo vďaka funkcii Quick Charge 3.0. Operačným systémom je Andorid 8.1 Oreo.

Cenovka za tento výkonný smartfón je nastavená veľmi priaznivo. Za model so 64 GB interným úložiskom zaplatíš približne 225 €, za 128 GB je to o čosi viac, teda niečo okolo 251 €. Zariadenie je však dostupné iba na domácom čínskom trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú