Ak by si náhodou správy o rozdávačke GTA 5 v Epic Games Store prehliadol, dodnes si môžeš zaradiť pre mnohých najlepší diel série do svojej digitálnej knižnice. Hra v nej už ostane nastálo.

GTA 5 bude dostupné na stiahnutie už len dnes do 17:00. Ak si tak doteraz neurobil, je práve ideálny čas, keďže už s najväčšou pravdepodobnosťou opadol úvodný ošiaľ spôsobený akciou, kedy začali Rockstaru padať servery a hra v prvých dňoch bola takmer nehrateľná.

Podľa rôznych zoznamov je GTA 5 druhou najpredávanejšou hrou so 130 miliónmi predanými kópiami. Hra vyšla už v roku 2013 na predchádzajúcu generáciu konzol, kde zožala obrovský úspech, rok na to na PS4 a Xbox One, no a v roku 2015 hra chytila druhý dych s príchodom na počítače, kde si svoje miesto našla moderská komunita.

Hra si už dávno na seba nezarába z predaných kópií. Je teda dosť pravdepodobné, že podobné akcie ako táto od Epicu ešte väčšmi rozšíria hráčsku komunitu nalievajúcu peniaze z mikrostransakcií v rámci návykovej a dnes už ikonickej hre viacerých hráčov, Grand Theft Auto Online.

Kvalitatívne však nezaostáva ani príbehová časť, ktorá v roku 2013 prišla s novinkou výmeny postáv v reálnom čase. To zabezpečilo piatemu GTA sviežu hrateľnosť, dodávajúcu adrenalínovým prestrelkám a naháňačkám v autách istú mieru originality.

Prečítaj si tiež
História hernej série Mafia: Ako sa z národného dedičstva vykľulo sklamanie

Diverzifikácia príbehu na tretiny funguje rovnako dobre ako jej herná časť, kedy má hráč možnosť sledovať ako samostatné príbehové linky, tak aj tú hlavnú z trochu uhlov pohľadu. Nechýba klasická vulgárnosť, humor a konštantné požmurkávanie na aktuálne dianie vo svete, typické pre sériu GTA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom