Netflix mieri do televízie aj vo forme klasického televízneho kanálu, informuje Variety. Streamovacia spoločnosť má formou vlastnej televíznej stanice hľadať spôsoby na udržanie predplatiteľov aj po skončení pandemickej situácie.

Práve obmedzený pohyb obyvateľstva vo veľkom prispel ku strmému nárastu predplatiteľov. Za prvého pol roka si streamovaciu službu predplatilo 29 miliónov nových zákazníkov, čo je viac ako za celý rok 2019. Netflix by si nových predplatiteľov rád udržal aj návrate do „normálu“, vo Francúzsku preto začal s testovaním vlastnej televíznej stanice s lineárnym programovým vysielaním.

Chystaný televízny kanál nesie názov Netflix Direct, bude vysielať 24-hodín denne a obsah bude generovaný automaticky na päť dní vopred. Hlavnú programovú náplň budú tvoriť najobľúbenejšie filmy a seriály, doplnené o regionálny obsah v ponuke Netflixu.

Netflix

Netflix Direct bude vo fáze testovanie dostupný iba cez internetový prehliadač, televízny kanál nebude vysielaný cez aplikáciu, TV-boxy alebo iné platformy. Kanál bude bezplatne dostupný všetkým predplatiteľom Netflixu. Testovacia fáza bola v obmedzenej prevádzke spustená 5. novembra, celoplošne by nový kanál mal byť vo Francúzsku dostupný v priebehu budúceho mesiaca.

Francúzsky trh si streamovacia spoločnosť nevybrala náhodou. S deviatimi miliónmi predplatiteľov patrí európska veľmoc k hlavným baštám Netflixu, Francúzi podľa oficiálneho vyhlásenia navyše stále obľubujú tradičnú formu televízie.

Nový kanál má mieriť predovšetkým na ľudí, ktorým sa jednoducho po náročnom dni nechce vyberať, aký obsah si pozrú. „Možno nemajú na vyberanie náladu, sú na Netflixe noví, alebo sa chcú jednoducho prekvapiť a nájsť niečo originálne“, približuje Netflix. Streamovacia spoločnosť nateraz nepriblížila, či bude novinka v budúcnosti sprístupnená aj v ďalších krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom