Zdá sa, že po megaúpechu Squid Game sú predplatitelia Netflixu omnoho pozornejší k seriálom z Južnej Kórey. Jeden z nich bol do ponuky služby zaradený len tento piatok a okamžite sa zaradil na čelo rebríčkov sledovanosti.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Reč je o mysterióznej hororovej novinke Hellbound, ktorá je podľa portálu Flixpatrol najsledovanejším víkendovým seriálom služby. V diváckom záujme Hellbound dokonca porazil aj omnoho propagovanejšiu novinku Cowboy Bebop, ktorá zatiaľ bola prijatá skôr vlažne.

6-dielna novinka diváka zoberie do Soulu, kde sa skupine ľudí odhalí presný dátum a čas ich smrti. Osudnému momentu sa nedá nijak zabrániť, prichádzajú totiž hrôzostrašné príšery, ktoré so svojimi obeťami nemajú zľutovanie a stiahnu ich do pekla.

Nikto nevie, čo sú tajomné bytosti zač, odpoveď v chaose však ponúka vodca miestnej radikálnej cirkvi, ktorý tvrdí, že príšery sú v skutočnosti Anjelmi smrti a predstavujú Božiu spravodlivosť. Skupina jeho slepých nasledovníkov prudko narastá, berie potrestanie hriešnikov do vlastných rúk a rozpútava peklo na zemi.

Silný záujem, vlažné hodnotenia

O seriál sa v úlohe showrunnera stará tvorca Yeon Sang-ho, ktorý o sebe dal vedieť skvelým zombie hororom Vlak do Pusanu či (o niečo menej vydareným) pokračovaním Penninsula.

Novinka sa počas víkendu dostala do TOP 10 najsledovanejších seriálov prakticky vo všetkých krajinách, na Slovensku Hellbound momentálne v popularite patrí 4. priečka.

TMDB/úprava redakcie

Aj keď seriálová novinka úspech Squid Game s určitosťou nenapodobní, silný divácky záujem je vzhľadom na pôvod seriálu príjemným prekvapením. Až do predstavenia Squid Game boli seriály z Južnej Kórey sledované skôr okrajovo, väčšiu pozornosť upútal azda len stredoveký zombie počin Kingdom.

Hellbound si nevedie zle ani v diváckych recenziách, aj keď o výnimočnom počine asi hovoriť nemožno. Na IMDB sa seriál teší hodnoteniu 6,9/10, na lokálnom ČSFD diváci novinke zatiaľ udelili 61 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú