Nikola Tesla bol jeden z najvýznamnejších vynálezcov 20. storočia a jeho život je sprevádzaný mnohými nezrovnalosťami či mýtmi, čo dáva filmárom excelentný priestor pre aplikovanie fantázie. Presné takéto zmýšľanie odhaľuje aj nový trailer na filmové spracovanie života jedinečného génia. Na trailer upozornil napríklad portál Indiewire.com.

Srbský vynálezca Nikola Tesla predstavil širšej verejnosti hneď niekoľko nadčasových vynálezov, ktoré však ako zlý podnikateľ okamžite stratil. Preslávil sa najmä ako zásadný človek v rozvoji striedavého prúdu a okrem iného aj motorov na striedavý prúd.

Bol významným vynálezcom, ktorý však mal neustále problémy s uznávaním patentov a excentrickým vystupovaním, a tak zomrel chudobný a v tej dobe takmer nepoznaný. Film by sa mal zameriavať práve na jeho druhú polovicu života, kedy sa Nikola vyznačoval svojimi vizionárskymi výstupmi postupne ničiacimi jeho povesť.

Pripravovaná snímka sa bude opierať práve o tieto mýty a teórie sprevádzajúce celý život srbského velikána svojej doby. Stredobodom príbehu by tak mal byť ikonický konflikt s Thomasom Edisonom zameraný na presadenie striedavého prúdu širšej verejnosti.

Zaujímavosťou pripravovaného filmu je takmer bezmyšlienkovité preskakovanie časovými líniami, kedy zatiaľ čo prvé sekundy ukážky predstavujú Teslu tradičným filmárskym spôsobom, nasledujúci záber sa sústredí na ženu s MacBookom, pravdepodobne rozprávača príbehu, spochybňujúcu informácie o Teslovi nájdené na internete.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 príkladov, kedy sa známi herci objavili v legendárnych videohrách

Ďalšie rovnako štylizované zábery ukážky odhaľujú Edisona s iPhonom, či neónové lúče transformátorov v podobe titulkov za sprievodu syntetickej disko hudby 80. rokov minulého tisícročia.

Premiéra filmu je naplánovaná na 21. augusta a my sa už teraz tešíme na rozpitvanie Teslovho života spôsobom, aký sme doteraz nemali možnosť vidieť. Možno tak očakávať kontrast vízie geniálneho vedca s dnešným technológiami, ktoré by inak nemuseli nikdy vzniknúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom