Nie je žiadnym tajomstvom, že Netflix v poslednej dobe obľubuje seriálové adaptácie herných titulov, a po obrovskom úspechu Zaklínača sa rozhodla streamovacia platforma nadviazať spoluprácu s herným štúdiom Ubisoft a priniesť seriálové spracovanie Assassin’s Creed. To však nebude jediným titulom Ubisoftu, ktorý seriálovú adaptáciu dostane, informovala československá fanúšikovská stránka Netflixu na svojom Facebooku.

Assassin’s Creed nebude jediný

Včerajšie oznámenie prípravy hneď niekoľkých seriálov z prostredia Assassin’s Creed si vypýtalo veľkú pozornosť filmového aj herného sveta, pričom seriály zo sveta asasínov prídu v hranej, animovanej či dokonca vlastnej anime forme. Dohoda medzi herným štúdiom Ubisoft, ktoré značku zastrešuje, a streamovacím gigantom však vyzerá byť omnoho obšírnejšia, než sa na prvý pohľad javí.

Už v roku 2018 sme sa dočkali štyroch sérií animovanej adaptácie hry Rabbids Invasion a v júli tohto roka vyšli na povrch informácie, že Netflix plánuje produkciu anime filmu Splinter Cell, ďalšieho populárneho herného titulu od Ubisoftu, ktorého hlavným producentom a je spisovateľ Derek Kolstad, scenárista série John Wick, píše GameLuster. Potvrdená je taktiež filmová adaptácia podľa hry Beyond Good & Evil a budúci rok by mal na streamovaciu platformu prísť aj akčný kúsok Tom Clancy’s The Division.

Pokiaľ bude prehĺbená spolupráca Ubisoftu a Netflixu prosperovať, môžeme sa v budúcnosti pravdepodobne tešiť aj na adaptácie veľkých sérií a titulov ako napríklad Watch Dogs, Far Cry, For Honor, Tom Clancy’s Rainbow Six, Prince of Persia nebo The Crew.

Všetko bude pochopiteľne závisieť od toho, ako sa bude produkovaným seriálom a filmom dariť. Seriály z herného sveta sa však aktuálne javia ako zlatá baňa, čo potvrdzuje aj pripravovaná adaptácia českého Kingdom Come: Deliverance. Záujem o spoluprácu s hernými štúdiami nemajú len streamovací giganti a počas najbližších rokov tak môžeme pravdepodobne očakávať záplavu herných adaptácií, ktorá však nemusí priniesť úspech v každom prípade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom