Už niekoľkokrát sme aj v minulosti informovali o podvodných praktikách na Facebooku, kde sa rôzne stránky snažia ľudí navnadiť na súťaže aj o vecné ceny. Jedna zo známych podvodných stránok napriek tomu stále funguje a zdieľa falošnú súťaž, pričom na ňu znova upozorňuje aj slovenská polícia na svojej facebookovej stránke. SpotrebiceRoka poznajú mnohí, no stránka napriek preukázateľne podvodnému konaniu vo svojich fiktívnych súťažiach naďalej láka Slovákov na novú výhru.

V tomto konkrétnom prípade sa podvodná stránka snaží získať čo najviac sledovateľov a zdieľať súťaž medzi ľuďmi, pričom od výhercov vo fiktívnom žrebovaní žiada údaje o platobných kartách, prípadne kód z SMS správy, ktorý im umožní dostať sa k finančným prostriedkom. Prvýkrát sa správy o tejto podvodnej stránke objavili ešte v júli tohto roka, no svoju činnosť neskončila ani po niekoľkých mesiacoch.

Ďalšia podvodná súťaž známej stránky

Stránka bola vytvorená 26. júla tohto roku a doteraz si dokázala svojimi podvodnými súťažami a ich zdieľaním medzi používateľmi získať celkovo 12 488 sledovateľov. Po prvých falošných súťažiach sa podobné príspevky zo stránky na pár týždňov stratili. Za ten čas bolo pridaných iba niekoľko videí, no nový príspevok s podvodom sa objavil len pred 2 dňami a doteraz ho zdieľalo vyše 3 800 ľudí a získal si až 3 700 označení „Páči sa mi to“.

MÔŽU SLOVÁCI V TISÍCKACH ZDIEĽAŤ NEUSTÁLE TEN ISTÝ TYP PODVODU?Opäť tu je stránka s názvom SPOTREBIČE ROKA, ktorá už…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Montag, 23. September 2019

Nenechaj si ujsť
Polícia SR opäť upozorňuje na nebezpečné podvody, ktoré sa šíria v mene priateľov na Facebooku

Vo výsledku sa tak stránka môže opäť snažiť obrať „výhercov“ v tejto podvodnej súťaži o čísla kreditných kariet, prípadne od nich žiadať kód z SMS správ ako tomu bolo v lete tohto roka. Na konanie facebookovej stránky SpotrebiceRoka upozorňuje aj slovenská polícia, ktorá žiada poškodených ľudí, aby prípady ohlásili polícii. Napriek tomu, že uplynulo niekoľko mesiacov, nie je jasné, prečo takáto podvodná stránka stále funguje a darí sa jej na podvody nalákať ďalších ľudí. Bližšie informácie od slovenskej polície zisťujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom