Zdá sa, že segment streamovacích služieb tento rok čaká poriadne uťahovanie opaskov. Po nečakanom rušení filmov a seriálov zo strany Warner Bros. Discovery a streamovacej služby HBO Max sa teraz rovnakým smerom vydávaj aj svetová platforma číslo jeden. Netflix dal pred vlastnými predplatiteľmi prednosť konkurencii, ktorej chce ponúknuť dvojicu svojich filmových noviniek.

Ako informuje MovieWeb, Netflix práve zrušil dve celovečerné snímky, ktoré chce ponúknuť na predaj. Menovite ide o filmy The Inheritance a House/Wife. Ani jeden z filmov nepatrí k filmovým ťahákom služby v tomto roku, zarážajúce však je, že Netflix najskôr filmy natočil a chystal sa ich uviesť do svojho obsahu, len aby ich teraz náhle zrušil a ponúkol ich konkurencii.

Ukazuje sa tak, že služba stále nie je vo finančnej pohode a čaká ju náročný rok. Lacné predplatné s reklamou, ktoré Netflix na vybraných trhoch predstavil na konci minulého roka, zďaleka nie je takým ťahákom, v aký manažment dúfal a služba reklamu začína v predplatnom pretláčať čudnými praktikami.

Netflix/Redakcia

Šetrenie a rušenie titulov bude pokračovať

Na nepresvedčivé ekonomické výsledky pred niekoľkými dňami doplatil aj spoluzakladateľ spoločnosti Reed Hastings, ktorého na čele spoluriaditeľa spoločnosti vystriedal Greg Peters. Petersove prvé kroky ukazujú, že šetrenie bude pre službu v ďalších mesiacoch kľúčové, čo sa podpíše aj na budúcnosti ďalších titulov služby.

Od začiatku roka už Netflix stihol zrušiť až 5 zo svojich seriálov. Špeciálne nemilým prekvapením sa pre fanúšikov ukázalo byť náhle zrušenie minuloročnej mysterióznej novinky 1899, za ktorou stoja tvorcovia megahitu Dark. Pridali sa aj ďalšie seriály ako Uncoupled a Warrior Nun, za čo sa na Netflix zniesla vlna kritiky.

Situácii príliš nepomohol ani spoluzakladateľ spoločnosti Ted Sarandos, ktorý na margo náhlych ukončení odkázal, že „Netflix nikdy nezrušil žiadny úspešný seriál.“ Riaditeľ služby mal v tomto prípade o formulácii pouvažovať lepšie, keďže diváci mu v následných odkazoch adresovali množstvo štipľavých komentárov a príkladov, prečo vo vyjadrení zavádza.

Bez ohľadu na kontroverzné vyjadrenie Teda Sarandosa sa Netflix aktuálne neukazuje v najlepšom svetle. Okrem rušenia svojich titulov chce služba v najbližších týždňoch zakročiť aj proti zdieľaniu účtov, populárnej praktike, ktorú podľa odhadov vo svete využíva viac než 100 miliónov používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP