Netflix počas štvrťročnej prezentácie hospodárskych výsledkov predstavil svoje plány na najbližšie mesiace. Najviac v nich figuruje chystaný krok proti zdieľaniu účtov medzi používateľmi žijúcimi mimo spoločnej domácnosti.

Príde najneskôr v marci

Zdieľaniu účtov na Netflixe odzvoní už v najbližších týždňoch, služba ho začať globálne obmedzovať najneskôr do konca prvého štvrťroka 2023. Pôvodne streamovací gigant plánoval proti praktike zakročiť už začiatkom tohto roka.

Ako informuje IGN, Netflix rozumie, že zákrok proti zdieľaniu účtov bude medzi mnohými používateľmi nepopulárny a môže viesť ku krátkodobej strate predplatiteľov. Podobný trend služba sleduje aj pri zdražovaní predplatného, nakoniec sa však väčšina odídencov údajne vráti späť kvôli obsahovým novinkám.

Z tohto dôvodu Netflix na najbližší kvartál predpokladá menší prílev predplatiteľov, aj keď z dlhodobého pohľadu je služba optimistická a hovorí o výraznom navýšení ziskov. V poslednom štvrťroku 2022 Netflix zaznamenal prekvapivo vysoký nárast predplatiteľov o 7,66 milióna a celkovo používateľská základňa narástla na 231 miliónov.

Unplash/úprava redakcie

Bude treba zadávať kód

Netflix si už zakročenie proti zdieľaniu účtov vyskúšal na menších trhoch v Latinskej Amerike a predpokladá sa, že podobnú metódu teraz zavedie v globálnom meradle.

Služba bude pravdepodobne monitorovať sledovanie obsahu na základe IP adries – sledovanie obsahu mimo jednej lokality siete začne blokovať a ponúkne divákovi možnosť zakúpiť si pridanie dodatočných používateľov k hlavnému účtu.

Cena pridania ďalších dvoch používateľov, ktorí budú môcť obsah sledovať aj mimo domovskej adresy, by mohla predstavovať 3 eurá na mesiac.

Prístup k obsahu účtu mimo rovnakej adresy bude pravdepodobne možný len pri zadaní kódu. Takýto kód dostane hlavný vlastník účtu a bude sa každý mesiac meniť, čo ale bolo rozhodne extrémne nepohodlné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP