Funkcia detekcie pádu na Apple Watch Series 4 a 5 znova zachránila život. Pomohla totiž nájsť horského cyklistu ktorý utrpel ťažký pád, píše 9to5Mac.

Apple pridal do svojich inteligentných hodiniek od 4. generácie funkciu, ktorá detekuje prudký pád človeka a zobrazí výzvu na volanie tiesňovým službám. Ak používateľ do minúty na výzvu nereaguje, hodinky o páde informujú pohotovostné služby a núdzové kontakty používateľa, a tiež im pošlú jeho aktuálnu polohu. V prípade, že má majiteľ menej ako 65 rokov, je funkcia predvolene vypnutá, ale kedykoľvek je možné ju zapnúť. Apple Watch Series 4 už v minulosti ukázali význam tejto funkcie, čo sa teraz opakuje.

Ukazuje svoje kvality

Najnovšie totiž zachránili život staršieho horského cyklistu, Boba Burdetta, v americkom Washingtone, ktorý po ťažkom páde skončil v bezvedomí. Hodinky pád zaznamenali, a keďže ich majiteľ na výzvu nereagoval, informovali o tom miestne tiesňové služby a syna raneného, ktorý bol v systéme nastavený ako jeden z núdzových kontaktov. „V nedeľu sme sa chceli s otcom na bicykli stretnúť v národnom parku Riverside, avšak na telefón mi prišla správa od otcových Apple Watch s textom „detekoval som tvrdý pád“, a jeho presnou polohou.“, uviedol Gabe Burdett v príspevku na Facebooku.

PSA: Last Sunday while trying to meet up with my dad for some mountain biking in Riverside State Park (MTB in RSP), I…

Gepostet von Gabe Burdett am Freitag, 20. September 2019

Správu z hodiniek Gabovho otca však zachytili aj tiesňové služby, a keď sa Gabe na miesto dostavil, hodinky mu poslali ďalšiu správu s informáciou, že jeho poloha sa zmenila, a nachádza sa v miestnom zdravotnom stredisku, píše iMore. Informovaný bol tiež aj jeho brat, ktorý sa tak do nemocnice dostal ešte skôr, a celý incident od úrazu až po príchod do nemocnice sa tak udial za menej ako pol hodinu.

Bob bol už pri jazde v sanitke pri vedomí, a zo zranení sa rýchlo zotavuje, čo by sa však možno nestalo, keby svoje Apple Watch práve nemal. Apple má teda za túto funkciu veľký palec hore a je skvelé, že vidíme, ako dokážu malé inteligentné hodinky zachrániť ľudský život.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú