Zo slovenského internetu čoskoro zmiznú všetky hazardné webové stránky, ktoré pôsobia u nás nelegálne. Blokovať ich začali prví dvaja operátori. S informáciami prišiel portál Živé.sk po redakčnom testovaní.

Štát začal nedávno robiť poriadok s webovými stránkami, ktoré obsahujú hazard a na Slovensku pôsobia bez potrebnej licencie. Prvými operátormi, ktorí sa k tomuto kroku odhodlali, sú Telekom a O2. Spraviť tak museli na základe súdneho príkazu, ktorý požadoval daňový úrad. Blokovaných je celkovo 19 adries, ktorých výpis sa nahádza na stránke Finančnej správy. Keď sa teda zákazník operátora Telekom pokúsi navštíviť takéto webové stránky, dostane vážne varovanie pred phishingom (kradnutie hesiel).

Prevádzkovatelia dostali čas, ignorovali ho
hazard

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Najväčší televízny operátor na Slovensku začína strácať líderstvo. Na chrbát mu dýcha ďalší gigant

Webové stránky sú pritom blokované ako na pevnej, tak aj na mobilnej sieti. U operátora O2 sa zas objaví oznámenie v češtine o hazardnej hre, ktorá je v rozpore so zákonom. Ako ale vlastne takéto blokovanie prebieha? Hazardný portál bez slovenskej licencie dostane e-mailom upozornenie, aby do 10 dní ukončil svoju činnosť. Ak tak neurobí, daňový úrad požiada o vydanie súdneho príkazu, ktorý je následne doručený operátorom.

Blokovanie sa ale dá obísť

Má to ale jeden háčik. Štát totiž požaduje iba blokovanie na DNS úrovni, ktoré sa dá pomerne ľahko obísť. Technologicky zdatnejší hráči si teda cestu k zablokovaným stránkam aj tak nájdu. Čo sa týka ostatných operátorov, ako napríklad Orange, Slovanet či SWAN, tak tí nelegálne weby zatiaľ neblokujú a ani nie je známe, kedy začnú, informácie detailnejšie zisťoval portál Živé.sk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom