Štúdio Pearl Abyss sa prezentovalo ukážkou svojej novej RPG hry Crimson Desert ešte počas herného galavečera The Game Awards 2020, v záplave ďalších titulov by však bolo chybou nevenovať jej väčšiu pozornosť. Vyzerá totiž veľmi sľubne.

Za hrou stoja kórejskí vývojári z Pearl Abyss, známi predovšetkým vďaka MMORPG Black Desert Online, s ktorým bude pripravovaná hra úzko spätá. Podľa informácii z oficiálnych stránok nejde o priame pokračovanie pôvodného titulu, ale o semi-RPG s dôrazom na príbehovú kampaň, obohatené o multiplayerové prvky.

Prvé, čo nám pri sledovaní nového traileru udrelo do očí, je nádherné grafické spracovanie plné detailov a úchvatných výhľadov. Vydanie novinky je síce plánované na koniec roka 2021, no vizuál je pôsobivý už v tejto fáze vývoja. Použitý herný engine, vytvorený na mieru práve tomuto titulu, tak bude naplno využívať možnosti zariadení PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Samotná ukážka beží v 60 snímkach za sekundu v 4K rozlíšení. Vysokú snímkovú frekvenciu určite oceníš počas bojov s nepriateľmi, ktorí sa ti postavia do cesty. Okrem radových sedliakov ozbrojených vidlami budeš čeliť aj rytierom v ťažkej zbroji či rôznym príšerám, pričom najviac nás zaujal vzdušný súboj s drakom.

Súbojový systém pôsobí dynamicky a efektne. Svoje sily si s nepriateľmi môžeš zmerať sám alebo v skupinke spolu s ďalšími hráčmi. Či bude spolupráca pri súbojoch kľúčová alebo len zaujímavým spestrením hrateľnosti je zatiaľ otázne. Rovnako sme zvedaví na prezentované možnosti dobývania hradov a pevností.

Titul by mal priniesť rôznorodé prostredia, od zasnežených oblastí pripomínajúcich posledný diel Assassin’s Creed: Valhalla, cez zelené údolia, až po púštne oblasti. Vyzerá to tak, že spoločným menovateľom všetkých týchto oblastí bude ich rozľahlosť. Veríme, že sa autori popasujú aj s patričným obsahom vypĺňajúcim spomínanú krajinu.

Chystaný titul bude zasadený do stredovekého sveta trhaného na kusy nekončiacimi vojnami. Nepôjde však o realistické univerzum, ale o fantasy svet plný kúzel a mýtických príšer. Podľa slov autorov budeš môcť dianie vo svete ovplyvňovať svojimi rozhodnutiami a činmi, čo povedie k rozdielnym príbehovým zvratom.

Vydanie Crimson Desert je naplánované na zimu 2021, autori teda majú na jeho dokončenie dosť času. V príprave sú verzie pre PlayStation 5 a Xbox Series X/S. PC verzia zatiaľ potvrdená nebola.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP