Jeden z najkrajších obchodov Apple Store nesie podobu notebooku MacBook Air a nachádza sa v Chicagu. S príchodom zimy sa však krásna strecha stala hrozbou pre okoloidúcich a zákazníkov, ktorých ohrozoval padajúci ľad a sneh.  

Za návrhom obchodu Apple Store v Chicagu stoja londýnski architekti zo spoločnosti Foster+Partners. Spočiatku sa zdalo, že ich dizajnový skvost nebol prispôsobený zimným podmienkam v tomto americkom meste. Oni však mysleli aj na zimu, a tak strechu v tvare MacBooku Air vybavili ohrievacími telesami, ktoré mali za úlohu v zimným mesiacoch roztopiť ľad a sneh.

Softvér vyradil z prevádzky vykurovací systém

Voda sa po roztopení odvádza cez 4 hlavné nosné stĺpy a nie cez žľaby ako je tomu pri iných budovách. Po istom čase od otvorenia obchodu a s príchodom mrazov strecha zamŕzala. Začali sa na nej tvoriť nebezpečné cencúle, ktoré mohli vážne ublížiť okoloidúcim. Z toho dôvodu bol tento Apple Store dočasne zatvorený, a to pokiaľ neopravili vykurovací systém. Jeho závadu mala podľa Apple spôsobiť programová chyba, ktorá už bola odstránená a vykurovanie opäť funguje.

Nenechaj si ujsť
Nový Apple Park za 5 miliárd je konečne pripravený. Niektorí zamestnanci však majú zásadný problém

Strecha má v sebe zabudovaný vykurovací systém. Softvér potreboval jemne vyladiť, ale už je preprogramovaný. Dúfame, že išlo o dočasný problém.“ –  Nick Leahy, hovorca Apple.

Priestranný Apple Store s priehľadnými stenami a krásnou strechou s podobou MacBooku Air tak môže naďalej slúžiť zákazníkom, ktorí sa už nemusia báť padajúceho ľadu. Táto pýcha spoločnosti budí pozornosť už niekoľko mesiacov, kedy po osadení strechy bolo ihneď všetkým jasné, o aký obchod sa jedná. Navyše je tento Apple Store nielen elegantným, ale aj „zeleným“, nakoľko vykurovací a chladiaci systém využíva vodu z neďalekej rieky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom