Apple buduje svoje obchody v mnohých veľkých mestách po celom svete, aby sa tak dostal ešte bližšie k zákazníkom. Mnohé z týchto budov sú dizajnové unikáty. Apple Store v Chicagu bol ale navrhnutý so strechou v štýle MacBooku Air, no tá teraz odhalila svoje najväčšie nedostatky.

Keď sa v Chicagu pred pár mesiacmi rozostavala nová budova, ktorá v závere výstavby dostala strechu v tvare notebooku MacBook Air, mnohým hneď bolo jasné, že ide o nový Apple Store. Skutočne jedinečný dizajn tohto obchodu rozhodne pritiahne zraky okoloidúcich.

Jedinečný dizajn nie je prispôsobený tuhej zime

Architekt projektu ale zrejme zabudol na to, že aj v Chicagu zvykne byť tuhá zima. Sneh a mráz tam nie sú výnimočným meteorologickým javom. Kvôli hladkému povrchu a tenkému profilu strechy z nej po okrajoch prevísajú cencúle, ktoré ohrozujú chodcov. Ľadové cencúle donútili kompetentných uzavrieť túto prevádzku, ktorá tak na niekoľko týždňov bude chýbať mnohým zákazníkom.

Nenechaj si ujsť
Z podchodu spravili falošný Apple Store. Desiatky ľudí pred ním čakali na nový iPhone X

Súčasťou budovy s krásnym dizajnom je tiež Apple námestie, ktoré má pomáhať vytvoriť celkovú atmosféru pre návštevníkov. Nič z toho ale pri návrhu na výkrese zrejme nebolo prispôsobené zimným podmienkam. Apple a aj architekt, ktorý vypracuje budúce projekty, by tak mal rozhodne zvážiť tiež lokalitu, kde sa bude nový Apple Store stavať, aby sa neopakoval problém ako v Chicagu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom