Nová konzolová generácia už síce pomaly prichádza, Sony nad tou aktuálnou ale zďaleka neláme palicu. Práve naopak. Počas včerajšej udalosti State of play japonská spoločnosť ukázala množstvo atraktívnych noviniek a my ti ich všetky prinášame na jednom mieste. 

Ghost of Tshushima

Jedna z najočakávanejších hier budúceho roka síce ešte nemá stanovený dátum vydania, na konferencii Sony sme sa však okrem krátkeho teaseru dočkali aj potvrdenia, že Ghost of Tsushima bude vydaný na PS4. Tým sa vyvrátili obavy hernej komunity, že hra by mala byť čisto záležitosťou novej konzolovej generácie. Krátka ukážka z hry síce veľa neukazuje, Sony ale sľubuje, že plnohodnotného traileru sa dočkáme už v piatok v skorých ranných hodinách počas odovzdávania tohtoročných The Game Awards.

Resident Evil 3

Najdôležitejšia správa včerajšej hernej konferencie sa týka hororovej klasiky Resident Evil 3, ktorý ku nám budúci rok dorazí v modernej podobe. O vydaní hry v novom HD kabáte sa v posledných týždňoch hovorilo čoraz častejšie, Sony špekulácie potvrdila a zároveň odhalila dátum vydania, ktorý je stanovený na 3. apríla 2020. Remake legendárnej hry bude vydaný na PC, PS4 a Xbox One a hra bude okrem príbehovej kampane Resident Evil 3 obsahovať aj multiplayerový režim pre piatich hráčov (4 vs 1) s názvom Resident Evil: Resistance.

Babylon’s Fall

Platinum Games, stojace za vynikajúcimi a originálnymi titulmi ako Nier: Automata či Bayonetta, spojilo sily so Square Enix a prináša nové RPG s názvom Babylon’s Fall. Novinka sa na State of Play predstavila vôbec prvým trailerom, ktorý síce neodhaľuje takmer nič z deja a celkového zasadenia hry, zato však odkrýva svoju hrateľnosť. Platinum Games opäť zostávajú verní hack n slash žánru, uvidíme, či sa im podarí napodobniť úspech Nier: Automata, od ktorého pred dvoma rokmi nikto nič nečakal, no nakoniec skončil ako jedna z najlepšie hodnotených hier 2017.

Predator: Hunting Grounds

K slovu sa na State of Play dostal aj predátor vo forme chystanej multiplayerovej hry Predator: Hunting Grounds. Vývoj zastrešuje nie príliš známe štúdio IllFonic, ktoré stojí napríklad za priemerným hororovým kúskom Friday the 13th: The Game. Veľké očakávania od nového Predátora preto nemáme, hra však rozhodne môže milo prekvapiť. Uvidíme 24. apríla budúceho roka.

Prečítaj si aj
PlayStation oslavuje významné jubileum, zapisuje sa aj do Guinessovej knihy rekordov

Zostávajúce trailery patria indie kúskom a DLC pre Kingdom Hearts, všetko dôležité o nich ti povedia odprezentované trailery.

Kingdom Hearts III Re Mind
Superliminal
Paper Beast
Dreams

Spellbreak
Untitled Goose Game

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom