Dvojica pôvodných Knights of the Old Republic hier patrí do dnešného dňa medzi to najlepšie z herného sveta, čo Star Wars univerzum ponúklo. Podľa informácií portálu Video Games Chronicle, vo vývoji je nová hra práve z tejto RPG série.

Spočiatku nového tisícročia sme sa dočkali dvoch hier zo série Knights of the Old Republic, za ktorých vývojom stáli velikáni RPG žánru, BioWare a následne Obsidian Entertainment.

Dvojica hier sa do dnešného dňa vyznačuje silným a komplexne sa vetviacim príbehom, pričom ju mnohí fanúšikovia považujú za duchovného predchodcu trilógie Mass Effect.

Viaceré zdroje, medzi nimi aj známy insider Bespin Bulletin naznačujú, že v blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať novej Knights of the Old Republic hry.

Bulletin pritom v nedávnej epizóde podcastu B.O.B. The Podcast nadhodil, že očakávaná hra nemusí vyjsť pod vývojármi pôvodnej hry, BioWare, a dokonca ani pod EA, ktoré po akvizícii BioWare v roku 2007 malo na starosti mimo iné aj spomínaný Mass Effect.

Niekde som započul, že vo vývoji je projekt Knights of the Old Republic. Hovoril som s pár ľuďmi a tiež som zistil, že Jason Schreier povedal, že to nie je u EA. Nebudem hádať, ktoré štúdio pracuje na hre,“ reagoval na tvrdenia Schreiera z Bloombergu Bulletin v podcaste.

Všetky náznaky tak poukazujú smerom k Ubisoftu. Ten, ako sme sa dozvedeli pred niekoľkými dňami, získal práva na značku Lucasfilm Games a údajne vyvíja hru zasadenú do otvoreného sveta. Bližšie informácie o chystanom projekte pod záštitou francúzskeho giganta žiaľ známe nie sú.

Vedľa novej KoTOR hry tak môže ísť ešte o hru, točiacu sa okolo lovca odmien

Neviem, či hra s lovcom odmien je u EA, alebo či je vo vývoji v Ubisofte. Ale áno, EA pracuje na nejakom neohlásenom Star Wars projekte, o ktorom vôbec nevieme. Nemyslím si ale, že je to Battlefront 3,“ komentuje Bulletin klebety o ďalšom titule z rovnakého univerza.

Z pokračovania alebo len reštartu RPG série KoTOR by boli rozhodne nadšení fanúšikovia po celom svete. Zároveň do skladačky ešte zapadá zatiaľ neohlásené, no hráčmi očakávané pokračovanie vynikajúceho Fallen Order z roku 2019. Vzhľadom na stratu exkluzivity značky Lucasfilm Games u EA je však budúcnosť aj tohto titulu zatiaľ nie úplne jasná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP