Budúcoročný nástupca iPhonu XS Max by mal byť podľa posledných informácií o čosi tenší a lacnejší. Samsung mu má totižto dodať displeje s in-cell technológiou.

Až tretina výrobných nákladov iPhonu X išla práve Samsungu za dodávku ich OLED displejov. Inžinieri v Apple si však vedia zrátať koľko je jedna plus jedna a zhodli sa na tom, že tretina nákladov je priveľa. Rozhodli sa preto, že od Samsungu budú nakupovať ich Y-Octa displeje s in-cell technológiou.

Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Y-Octa displej sa mal objaviť už v tohtoročnom iPhone XS Max, no Samsung nevedel za tak krátky čas vyrobiť také veľké množstvo displejov, preto je veľmi pravdepodobné, že práve budúcoročný model najväčšieho iPhonu dostane displeje s touto technológiou. V praxi to bude znamenať, že smartfón bude o čosi tenší a mal by byť aj lacnejší, keďže takýto panel stojí o čosi menej.

Zobraziť celú galériu (0)
Pavol Lupták/FonTech

In-cell technológia v podstate spája zobrazovaciu plochu, teda OLED displej a kapacitnú alebo aj dotykovú plochu do jedného panelu. Y-Octa displej môžeš v súčasnosti nájsť na Samsungu Galaxy S9+ a pravdepodobne ich uvidíme aj na novinkách Galaxy S10 a taktiež na nových smartfónoch z línie Note.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom