Určite sa medzi nami nájde niekto, kto si pod vianočným stromčekom našiel tablet od Apple. Ide o skvelý nástroj, ktorý pri správnom využívaní silne podporuje produktivitu. Nevyhnutné sú však aj správne aplikácie a práve o nich dnes bude reč.

Okrem klasických aplikácií ako je Youtube, Messenger, Spotify či Netflix je množstvo ďalších, ktoré dokážu z obyčajného tabletu niečo, od čoho sa nebudeš vedieť odtrhnúť. AppStore ponúka množstvo rôznorodých appiek, ktoré dokážu osloviť každého, nech už je akéhokoľvek zamerania.

My sa dnes pozrieme na niekoľko z nich, pričom primárnym cieľom bude vybrať také, ktoré majú predpoklad zvyšovať našu produktivitu. Niektoré sú pritom zadarmo, za iné si budeš musieť zaplatiť. V tomto prípade je však hodný každý jeden cent, nakoľko za danú sumu dostaneš kvalitný produkt, ktorého kúpa ťa určite nebude mrzieť.

Pages, Keynote, Numbers*

Cena: Zadarmo

Kancelársky balík od Apple, ktorý plnohodnotne dokáže nahradiť Office od Microsoftu a navyše je úplne zadarmo. Poradí si s každou bežnou príponou a nespornou výhodou je tiež automatické ukladanie každej zmeny či možnosť exportovania vo formáte Microsoftu.

Word, Excel, PowerPoint

Cena: Freemium

Ak si verný klasike, tak je tu samozrejme aj možnosť využívať kancelársky balík priamo od Microsoftu. Aby si však všetky funkcie využil naplno, nevyhneš sa zakúpeniu licenciu. Stiahnutie je síce bezplatné, no jeho využívanie už nie.

Google+

1Password

Cena: 3,99/mesačne

Šikovný správca hesiel, ktorý funguje naprieč všetkými známymi platformami. Prihlasovanie prebieha jedným klikom, môžeš si vytvárať jednorázové heslá, ukladať kreditné karty a mnoho ďalšieho. Aplikácia je síce platená, no za danú cenu získaš okrem jedného z najlepších správcov hesiel aj 1 GB úložného priestoru na cloude.

XMind

Cena: Freemium

Aplikácia na tvorbu myšlienkových máp, ktorá sa nehodí len pre riadiacich pracovníkov, ale pre každého, kto rieši nejaký problém, prípadne niečo plánuje. Aplikácia je dostupná zadarmo, no v bezplatnej verzii sú dostupné len obmedzené možnosti, ktoré však pre bežné používanie plne postačujú.

Procreate

Cena: 9,99 €

Čo by to bol za výber, ak by sa tu neobjavila táto aplikácia. Procreate nie je určená len pre umelcov, ale aj pre tých, ktorí sa živia tvorbou grafiky, alebo sa len snažia naučiť či zdokonaliť techniku kreslenia. Licencia je doživotná a neustále sa pridávajú nové funkcie.

Good Notes 5

Cena: 8,99 €

Ak ešte študuješ, toto je “must have” aplikácia pre teba. Žiadne zošity, perá a podobne, stačí ti len tablet a Apple pencil. Všetky poznámky máš hneď po ruke a v elektronickej podobe.

Duet Display

Cena: 10,99 €

Ak máš viacero zariadení od Apple, tak s touto aplikáciou si jednoducho vytvoríš z iPadu rozšírenú obrazovku, čo ešte viac prispeje k vyššej produktivite. Znova ide v tomto prípade o platenú aplikáciu, avšak platba prebieha len jednorázovo.

Lightroom

Cena: Freemium

Lightroom od Adobe slúži na rýchlu a jednoduchú úpravu fotiek, kde aj tie obyčajné môžu na výstupe vyzerať ako od profesionála. Základné funkcie sú dostupné zadarmo, no ak by si chcel viac, jedinou možnosťou je predplatné.

Photoshop

Cena: Freemium

Plnohodnotný Photoshop, na ktorý sa čakalo viac ako rok, než oficiálne príde na iPad. Opäť ide o aplikáciu, ktorú si síce môžeš stiahnuť bezplatne, no bez zaplatenia je nefunkčná.

Swift Playgrounds

Cena: Zadarmo

Skvelá aplikácia od Apple, ktorá je primárne určená pre školy, no využívať ju môže každý. Vďaka nej sa zábavným spôsobom naučíš základy programovania v jazyku Swift, na ktorom dnes stojí celý operačný systém iOS a táto vedomosť sa v tvojom CV rozhodne nestratí.

*kliknutím na názov aplikácie sa presunieš priamo do AppStore

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP