Plány Netflixu pre sériu The Witcher sa posúvajú plno parou vpred. Konečne sa už našiel showrunner – a to Lauren Schmidt Hissrich, ktorá sľubuje, že nemá v úmysloch zmierniť obsah, ktorý uvidíme. 

Na sérii sa pracuje už nejakú dobu, no podľa toho, aké vyberá obsadenie, to vyzerá tak, že fanúšikovia kníh aj video hier sú bližšie ako kedy boli k tomu, aby uvideli vysnívanú hranú verziu Geralta z Rivie. Podľa všetkého je pilotný diel už pripravený.

Našiel sa showrunner pre sériu The Witcher od Netflixu!

Počas decembra bola showrunnerka aktívna na jej Twitteri. Dávala fanúšikom aktualizácie a ponúkala nám jej perspektívu na prieskum materiálu, ktorý zahŕňa hromadu noviel od autora Andrzeja Sapkowskeho. Poviedky ako Posledné želanie (The Last Wish), Meč osudu (Sword of Destiny), Krv elfov (Blood of Elves) a mnoho ďalších. Taktiež nám ponúkla menší náhľad na mapu, ktorá bola pravdepodobne použitá ako inšpirácia počas toho, ako pracovala na scenári pre pilotný diel a celkovo pre sériu.

Zobraziť celú galériu (1)
HD Wallpaper Search Engine

Zatiaľ čo “diehard” fanúšikovia Witchera by ocenili neustály tok informácií, sociálne médiá sú, aké sú. Niekoľko užívateľov Twitteru venovalo čas vyjadriť svoje obavy nad plánovaným “tónom” seriálu a zobrazením Geralta a jeho sveta. Niektoré obavy sa zdali byť rozumné. Zatiaľ čo iné boli ďalším príkladom toho, prečo sa Twitter a sociálne médiá vo všeobecnosti stali toxickou skládkou. Napriek tomu si Hissrich vzala čas na to, aby odpovedala na obavy. Sľúbila, že nemá v pláne nič zmierňovať a príbeh ostane taký, aký má v skutočnosti byť.

HBO plánuje ukončiť ich sériu Game of Thrones budúci rok alebo v roku 2019, predtým ako spustia jeden z ich piatich možných spin-offovAmazon taktiež míňa mnoho peňazí na vývoj ich televíznej série Lord of the RingsThe Witcher je teda pre Netflix najväčšou šancou na to, aby im mohol obom konkurovať. Zároveň zaujať tak isto veľkú a oddanú základňu fanúšikov. 

Keďže bude táto adaptácia založená na sérii noviel, takisto ako Game of Thrones či Lord of the Rings, nemala by mať problém zaujať čitateľov. Avšak vďaka veľkej popularite hernej série Zaklínač má seriál ešte väčší potenciál získať oveľa viac fanúšikov. Stále je však pre nás záhadou ako séria pochodí, keďže adaptácie, ako sú Assassin’s Creed a Resident Evil zatiaľ nemali moc veľký úspech v Hollywoode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom