Všetci fanúšikovia vesmíru a NASA po celom svete sú vo vytržení. Ak máš záujem, NASA umožní poslať kúsok teba k slnku na palube sondy Parker Solar Probe. Konkrétne môžeš do ďalekého vesmíru zobrať tvoje meno.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Misia, ktorá má za úlohu dopraviť sondu Parker Solar Probe k slnku vyšla NASA na 1,5 miliardy dolárov. Bude to prvá misia vôbec, ktorá dopraví sondu do atmosféry slnka a mala by sa uskutočniť už v priebehu tohto roka. Sonda sa údajne dostane k slnku 7 krát bližšie ako akýkoľvek iný predmet v histórii, ktorý bol kedy vyslaný ľudstvom.

NASA bude hľadať odpovede na otázky, ktoré hľadá už 60 rokov

Misia ma za úlohu skúmať, ako je energia a teplo ovplyvnené pohybom cez slnečnú korónu, resp. plazmovú atmosféru slnka. Vedci zároveň dúfajú, že sa dozvedia viac o hviezdach. Taktiež budú hľadať odpovede na otázky, čo urýchľuje slnečný vietor a energetické častice produkované slnkom. Odpoveď na tieto otázky totiž NASA hľadá už viac ako 60 rokov.

Zobraziť celú galériu (4)
NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory

Neskutočná rýchlosť a vysoká teplota

Predpokladá sa, že sonda bude vesmírom cestovať rýchlosťou 700 000 km/h, čo by približne stačilo na presun z Philadelphie do 220 km vzdialeného Washingtonu za sekundu. Sonda bude čeliť teplotám približne 1 370 °C. Solárne štíty sondy však boli navrhnuté tak, aby týmto teplotám odolali a aby informácie uložené v sonde neboli nijako ovplyvnené. Teplota vo vnútri sondy by sa mala udržať na úrovni izbovej teploty.

Pošli svoje meno smerom k slnku!

Ak sa ti táto misia páči, alebo si skrátka fanúšikom NASA, vesmíru alebo skrátka vedy ako takej, máš skvelú príležitosť byť jej súčasťou. NASA totižto dáva komukoľvek možnosť, aby poslal svoje meno v tejto sonde k slnku. Tvoje meno bude uložené na pamäťovej karte, ktorá bude súčasťou sondy. Akcia s názvom „Hot Ticket“ ti umožní odovzdať svoje meno prostredníctvom webstránky pracovníkom v NASA, až do 27. Apríla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.