banner-iphone-7
Sú výrobcovia, ktorí k výrobnej cene svojich zariadení prihadzujú len malé čiastky, ako napríklad Xiaomi. Na druhej strane sú výrobcovia, ako Apple či Samsung, ktorí k výrobným cenám prirátajú niekoľko stoviek eur naviac.

Nový iPhone 7 nie je lacnou záležitosťou, a to najmä v našich končinách, keďže aktuálne sa predáva za cenu od 735 €. Výrobná cena je samozrejme, omnoho nižšia a zvyšok tvoria len náklady spojené s marketingom a administratívou. Aká je teda výrobná cena nového iPhonu 7? Prieskum spoločnosti IHS Markit odhalil, že približná cena je niekde na úrovni 200 €. Jedná sa pritom o 6 % navýšenie (11 €) oproti minuloročnému iPhonu 6S. Dôvodom môžu byť niektoré nové komponenty, ako napríklad domovské tlačidlo alebo duálny fotoaparát.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-7-oficialne-3

TIP: iPhone 7 a 7 Plus budú na Slovensku stáť viac ako vo väčšine ostatných krajín

Najdrahším komponentom je displej v hodnote 38 €, čo je však nižšia cena oproti displeju iPhonu 6S (47 €). Po ňom nasleduje modem s rekordným počtom LTE frekvencií v hodnote 30 € a výkonný čipset A10 Fusion za 24 €. Aké sú konkrétne náklady na marketing a ďalšie iné záležitosti nie je možné presne určiť, no podľa prieskumu by to malo byť 20 % z ceny smartfónu. Zisk z každého iPhonu predstavuje pre Apple okolo 40 % z jeho ceny. Celkom slušné číslo vzhľadom na to, že nový iPhone sa bude predávať v miliónoch.

iphone-7-7-plus-nahlad

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom